Facebook hisselerinde sahte belgelerle hak iddia eden firari yakalandı

   Facebook hisselerinde büyük pay sahibi olduğunu sahte belgelerle iddia ettiği için mahkum edilip 2015 yılında firar eden Ceglia yakalandı.

   Facebook hisselerinde sahte belgelerle hak iddia eden firari yakalandı

   Facebook üzerinde hakkı olduğunu iddia eden Paul Ceglia Ekvador’da yakalandı. Hak talebi iddiası ile dava açan Ceglia sahte belgeler sunmuş ve ardından kaçmıştı. Facebook hisselerinin yarısının kendisine ait olduğunu iddia etmiş ve 2010 yılında dava açmıştı.

   Sahte belgeler ile mahkemeye başvuru yapan Paul Ceglia ev hapsine mahkum edilmişti. Paul Ceglia ev hapsinden firar etmişti.

   En son Ekvador da görülen kaçak Ceglia orada yakalandı. Ceglia Facebook kurulma aşamasındayken Zuckerberg’e yüklü bir para verdiğini ve bunu belgeler ile kanıtlayacağını söylemişti. Ancak sunduğu tüm belgelerin sahte olduğu ortaya çıkınca da tutuklanmıştı.

   Zuckerberg firari Ceglia’yı tanıdığını söylemişti

   Zuckerberg Ceglia hakkında onu tanıdığını ancak Facebook ile bir alakasının olmadığını söyledi. Ortaya atılan iddialara göre Ceglia Facebook kurulurken ortaya ciddi bir para koymuştu. Ancak bu iddiaların yalan olduğu ve belgelerin sahte olduğu kanıtlandı.

   2012 yılında tutuklanan Ceglia kefalet vererek ev hapsi aldı. Ceglia ev hapsine sadece 3 yıl dayanabildi. Ailesiyle beraber 2015 yılında firar etti.

   O tarihten bu zamana kadar aranan kaçak Ceglia Ekvador da yakayı ele verdi. ABD’ye teslim edilmesi beklenen kaçağın şuanda Ekvador da olduğu ve prosedürlerin tamamlanmasının ardından ülkesi ABD’ye iade edilmesi bekleniyor.

   Zuckerberg ise Ceglia’yı tanıdığını ancak Facebook ile ilgili bir yardımının olmadığını ve kendisinin para yardımı da yapmadığını söyledi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.