Facebook Hikayeler Özelliği Kullanıcılar Tarafından Yoğun İlgi Görüyor

   Facebook hikayeler özelliği pek çok kullanıcının ilgi odağı olarak kısa bir süre önce günlük 500 milyon kullanıcıya ulaşmayı başardı.

   Facebook Hikayeler Özelliği Kullanıcılar Tarafından Yoğun İlgi Görüyor

   Özellikle mobil uygulama olarak tasarlanan ve hayatımıza “hikaye” özelliğini dahil eden Snapchat, eski popülerliğini kaybetmiş olsa da getirdiği özellik için aynı şey söylenemez.

   Diğer sosyal medya platformlarını yakından etkileyen uygulama, birçok servisin hikayeler özelliğini kendi bünyelerine dahil etmelerine yol açtı.

   Nitekim bu durumun aynısını yaşayan Facebook, uzun bir süre önce hayata geçirdiği Facebook hikayeler özelliği ile başarıyı yakalamışa benziyor.,

   Facebook “hikayeler” günlük 500 milyon kullanıcıya ulaştı

   Yeni sayısal verilerini paylaşan Facebook, böylelikle önemli bir bilginin de gün yüzüne çıkmasını sağladı.

   Buna göre Facebook hikayeler özelliği, kısa bir süre önce günlük 500 milyon kullanıcıya ulaşmayı başardı. Bu rakamı ocak ayında deviren Instagram ise Facebook ile kıyaslandığında daha hızlı ilerliyor denilebilir.

   Hali hazırda dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, hikayeler özelliğinde ise Instagram’ın gerisinden geliyor.

   Ancak her iki platformun da aynı çatı altında buluştuğu düşünülecek olursa verilerin son derece başarılı bulunduğu söylenebilir.

   Kullanım ağının genişlemesi neticesinde daha fazla benimsenen hikayeler, ayrıca farklı özellikler neticesinde kullanıcılara daha renkli bir deneyim sunuyor.

   Yatırımcılar için önemli bilgiler paylaşıldı

   Yeni ekonomik veriler adına konuşan Mark Zuckerberg, gelecek olan cezaya yönelik önlemin bir nebze olsa da alındığına işaret etti.

   Milyarlarca dolar ödeme yapması gerekecek olan platformun özellikle gizlilik konusunda başı dertte.

   Ancak kurucu tarafından dile getirilen sözler, rahatlık verecek cinsten.

   Facebook hikayelerini günlük olarak kullanan 500 milyon kullanıcı, aynı zamanda büyük bir reklam gelirinin de karşılığı oldu.

   Yayıncılar ile uzun süredir çalışan yönetim, pek çok farklı türde reklam gösterimi sağlıyor. Tüm bunların toplamı ise elbette şirketin milyarlarca borç ödeme durumunda dahi zorlanmamasını sağlıyor.

   Peki siz “Facebook hikayeler” özelliğini kullanmaya başladınız mı?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.