Facebook Güvenlik Şirketi Satın Alıp Platformu Daha Güvenli Hale Getirecek

   Yönetimin yeni bir güvenlik şirketini satın alacağı ve böylelikle Facebook’u daha güvenli bir yer haline getireceği konuşuluyor.

   Facebook Güvenlik Şirketi Satın Alıp Platformu Daha Güvenli Hale Getirecek

   Sosyal medya platformları arasında epey popüler olan Facebook, özellikle son birkaç yıldır oldukça zorlu bir süreç yaşıyor. Yaşanan analiz skandalı ve ardından gelen dava süreci, ne yazık ki şirketi zora soktu. Sahip olduğu milyarlarca kullanıcı neticesinde yaşanan zorluklardan sağlıklı bir şekilde çıkmayı başaran platform, şimdilerde ise daha farklı bir olay ile gündemde. Şimdiye dek sistem açıkları ile haber konusu olan platform, güvenliğe yatırım yapmaya hazırlanıyor. Üstelik bu yatırım, önemli bir satın alım işlemi çerçevesinde gerçekleşecek. Yönetimin yeni bir güvenlik şirketini satın alacağı ve böylelikle Facebook’u daha güvenli bir yer haline getireceği konuşuluyor.

   Karar aşamasına geçildi

   Ortaya çıkan bilgilere göre Facebook yönetimi, güvenlik adına birkaç farklı şirket ile görüşme halinde. Karar aşamasına geçtiği kaydedilen platformun, uzman bir güvenlik şirketini bünyesine katarak güçlenmesi bekleniyor. Doğrudan güvenlik şirketine sahip olmak, donanımlı ekibin Facebook için çalışabilecek olmasını gündeme getiriyor. Bu da doğrudan platformun daha güvenli bir yer haline geleceğine işaret ediyor.

   Siber güvenlik alanında dünya çapında üne kavuşmuş oldukça başarılı şirketler bulunuyor. Facebook bunlardan herhangi birini satın alırsa yoluna epey güçlenerek devam etmeyi başarabilir. Uzman kadro desteği neticesinde güvenlik adına farklı yatırımların yapıldığını da görebiliriz. İnovatif bir teknoloji şirketi olarak dahi anabileceğimiz Facebook, siber güvenlik adına yeniliklere imza atabilir. Bu da bahsi geçen satın alma işlemi sonrasında yaşanabilecek en yüksek ihtimal olarak görülüyor.

   Yıl sonuna kadar tamamlanacak

   Yaşadığı skandal olaylar sonrasında dersini almışa benzeyen Facebook, söylentilere göre yıl sonuna kadar güvenlik şirketini bünyesine katmış olacak. Birkaç ay içerisinde tamamlanacak olan satış işlemleri sonrasında yeni ekibin vakit kaybetmeksizin Facebook için çalışmaya başlaması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.