Facebook Çocuklar İçin Mesajlaşma Uygulaması (Messenger Kids)

   Facebook Messenger Kids uygulamasını sadece çocuklar için tasarladı.

   Facebook Çocuklar İçin Mesajlaşma Uygulaması (Messenger Kids)

   Facebook sadece çocuklar için yaptığı yeni mesajlaşma uygulamasını resmen duyurdu. Messenger Kids (Messenger Çocuklar) adlı bu yeni uygulama 6-12 yaş arasındaki çocukların arkadaşları ve aileleriyle mobil cihazlar üzerinden haberleşebilmesi için tasarlandı.

   Facebook Messenger Kids uygulaması için Facebook hesabına gerek yok

   Messenger Kids’i kullanmak için herhangi bir telefon numarasına ya da Facebook hesabına ise gerek duyulmuyor. Örneğin SIM kart kullanılmayan bir tablete ya da iPod cihaza sahip olan çocuklar, sadece Wi-Fi bağlantısını kullanarak Messenger Kids üzerinden konuşabilecek.

   Bilindiği gibi ABD’de 13 yaş altındaki çocukların Facebook kullanması yasa dışı olarak kabul ediliyor. Yeni Messenger uygulamasının bu zorunluluğu ortadan kaldırması ise çocukların da platformdan faydalanabileceği anlamına geliyor. Bu Messenger hesapları, çocukların ailesinin Facebook hesabıyla bağlantılı olacak ve ebeveyn kontrolü içerecek.

   Kendi başına ayrı bir uygulama olarak çalışan Messenger Kids özellikle çocuklarıyla farklı bölgelerde de haberleşmek isteyen ebeveynler tarafından kullanılacak. Aynı zamanda çocuklar da arkadaşlarıyla iletişime geçebilecek.

   Facebook çocuklar için mesajlaşma uygulaması (Messenger Kids) şu anda ön izleme sürümünde fakat kısa süre sonra hem iOS hem de Android işletim sistemleri için ücretsiz olarak sunulacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.