Facebook Bonfire Adlı Bir Görüntülü Konuşma Programını Test Ediyor

   Facebook’un bir süredir yeni bir uygulama üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Bonfire adlı görüntülü konuşma programı hakkında fısıltılar duyulmaya başlandı.

   Facebook Bonfire Adlı Bir Görüntülü Konuşma Programını Test Ediyor

   Temmuz ayında, sosyal medya devi Facebook’un kendi başına çalışan ve grup görüntülü konuşmalarına izin veren bir uygulama üzerinde çalıştığını öğrenmiştik. Şimdi ise The Next Web adlı platform, Danimarka’daki Apple App Store’da bu uygulamanın teste sokulduğunu öğrendi, adı ise Bonfire.

   Facebook Bonfire’da sadece konuşma olmayacak

   Her ne kadar şu anda Türkiye ve diğer ülkelerde denenme şansı olmasa da uygulamanın diğer video chat uygulamalarına epey benzediği söyleniyor. Houseparty adlı uygulamayla benzerliği dile getirilen Bonfire, sadece toplu görüntülü konuşmalar yapmanıza olanak tanımayacak. Aynı zamanda Snapchat benzeri efektler olacak ve fotoğrafları da Instagram, Facebook ve Messenger gibi platformlarda paylaşabileceksiniz. Yani birçok anlamda Facebook’un kendisiyle de entegre halde çalışacak.

   Bonfire’da konuşmaya eklenen arkadaşlara Messenger üzerinden bir bildirim gidecek ve bağlandıklarında da ekranda herkese eşit bir alan ayrılacak.

   Facebook Bonfire için ilk izlenim olumlu oldu

   The Next Web’in söyledikleri doğruysa, Danimarka’da Bonfire şu anda yaklaşık 2 bin kişi tarafından indirildi ve kullanıcılardan oldukça yüksek puanlar aldı.

   Facebook, zaten bir süre önce de açıklamalarda bulunmuştu ve yeni bir topluluk oluşturarak dünyayı birbirine daha da yaklaştırmayı hedeflediğini dile getirmişti. Bonfire adlı uygulama da bu amaca tam anlamıyla hizmet ederken, diğer ülkelere ne zaman çıkacağı ise henüz belirsiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.