Fable Xbox’a Geri mi Dönüyor?

   Forza Horizon’ın yapımcısının yeni Fable’ı yaptığı iddia edildi.

   Fable Xbox’a Geri mi Dönüyor?

   Fable serisinin asıl yapımcısı Lionhead Studios kepenk kapatalı yaklaşık 2 sene geçti ve şimdi ise Eurogamer tarafından gelen raporlara göre Microsoft yeni bir Fable oyunu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

   Firma tüm hızıyla çalışıyor

   Projeye yakın olan kaynaklara göre oyun İngiliz geliştirici Playground tarafından yapılacak. Bu firma daha çok Forza Horizon serisiyle tanınıyor ve bir süredir yeni ofislerinde çalışıyorlardı. Eurogamer’ın kaynaklarının söylediğine göre ekipte şu an 200’den fazla kişi yeni oyun üzerinde çalışıyor ve Microsoft’un da ciddi yatırımları söz konusu.

   Peki Playground ne tip bir Fable oyunu hazırlıyor? Habere göre yeni Fable yapımı açık dünyada oynanacak ve aksiyon – RPG türünde olacak. Daha çok karakter ile hikâyeye odaklanması beklenen yapım buna rağmen yakın bir tarihte çıkmayacak.

   Her ne kadar firma tüm hızıyla çalışmaya devam etse de söylenenlere göre henüz geliştirme süreci yeni başladı ve hazırlık aşaması ancak tamamlandı. Dolayısıyla sıradaki Fable oyununu açıp oynamak için bir süre daha beklememiz gerekecek.

   İlerleyen dönemlerde Playground ve Microsoft cephesinden konu hakkında resmi duyuru gelmesi bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.