Eski Telefonlara WhatsApp Desteği Artık Yok!

   Anlık mesajlaşma denilince akla gelen ilk programlardan birisi olan WhatsApp kullanıcıları çok üzecek olan bir kararı açıkladı. İşte tüm detaylar.

   Eski Telefonlara WhatsApp Desteği Artık Yok!

   Kullanıcıların günlük hayatında önemli bir yeri olan anlık mesajlaşma uygulamaları denilince akla ilk gelen programlardan olan WhatsApp bilindiği gibi uzun bir süre önce bazı cihazlardan desteğini çekeceğini açıklamıştı. WhatsApp şimdide popüler işletim sistemi olan Android ve iOS işletim sistemi desteğini çekeceğini açıkladı.

   WhatsApp kullanıcıları çok üzecek olan bir karar!

   WhatsApp’ın son açıklamasıyla birlikte artık iOS 6, Android 2.1 ve Android 2.2 yüklü cihazlar için artık WhatsApp kullanılmayacak. Bilindiği gibi WhatsApp daha önce de bazı işletim sistemlerine olan desteğini çekeceğini açıklamıştı.

   WhatsApp’ın bu beklemedik açıklamasıyla birlikte artık 2016 yılının sonundan itibaren iOS 6, Android 2.1 ve 2.2 ile Windows Phone 7 sistemlerine artık destek verilmeyecek. WhatsApp bu sistemler için hizmetini tamamen sonlandıracakken, Blackberry OS, Blackberry 10 ile birlikte Nokia’nın WhatsApp destekleyen modelleri için farklı bir yol izleyecek.

   WhatsApp’ın bu kararı almasındaki en büyük nedenin WhatsApp’a yeni gelen ve gelecek olan yeniliklerin artık bu işletim sistemine sahip olan telefonların desteklemeyecek olması. WhatsApp’ı kullanmak isteyen kullanıcıların telefonlarını kısa zamanda değiştirmeleri gerekiyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.