En İyi Android Deneyimi Hangi Cihazda Yakalanabilir?

   Android işletim sistemi, Google tarafından sunuluyor. Fakat farklı cihazlarda farklı deneyimler elde edilebiliyor.

   En İyi Android Deneyimi Hangi Cihazda Yakalanabilir?

   Sony Xperia lider

   Apteligent isimli araştırma firması, Android işletim sistemine sahip telefonlar üzerinde inceleme yaptı. Bu incelemenin sonucunda, en iyi Android deneyimini sağlayan telefonları listeledi.  Araştırma ve incelemelerin sonucunda hazırlanan raporda birinci sırayı Sony kaptı.  Araştırmalar Android’in 6.0 Marshmallow sürümü üzerinde yapıldı. Bu işletim sistemiyle kullanıcılarına ulaşan markalar arasında detaylı bir araştırmanın sonucunda en çok öne çıkan model, Sony’nin Xperia modeli oldu.

   Farklı farklı testlere tabi olan cihazlarda, uygulamaların çökme oranları dahi hesaplandı. Bu detaylı araştırmalar, en iyi Android deneyimini Sony’nin sunduğunu gösterdi. Sony’nin modelleri arasında ise Xperia serisi Android’de oldukça başarılı.

   En başarısız ZTE

   Yapılan araştırmalarda en az Uygulama çökme oranı Sony’de. Bu kategoride Sony’nin ardından Motorola, HTC,  Samsung ve LG geliyor. Araştırmada, Android konusundaki en başarısız firmanın ZTE olduğu saptandı. ZTE’de uygulamaların verimli bir şekilde çalışmadığı ve sürekli çökme olaylarıyla karşılaşıldığı görüldü. Sony Xperia serisi, Android konusundaki verimini,  kullanıcılarına sunduğu özel arayüzüne borçlu.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.