En Hızlı Android Google’dan: Google Pixel Geliyor!

   Google Pixel adı ile yeniden piyasaya giriş yapacak Google, bu konuda oldukça iddialı bir hazırlık sürecinde.

   En Hızlı Android Google’dan: Google Pixel Geliyor!

   Google, Android işletim sistemi Nexus modelleri ile bugüne kadar piyasada yer almayı başarırken, iyi bir satış grafiğini de yakalamış durumda. 2016 yılında HTC ile iş birliğine giden Google, bu konuda önemli bir değişikliğe de imza atmaya hazırlanıyor. Gelen bilgilere göre Google’ın yeni telefonları Nexus olmayacak ve Google Pixel adı ile yeni bir seriye başlanacak.

   Google Pixel geliyor!

   HTC tarafından üretimi gerçekleştirilen yeni telefon modellerinin Google Pixel ve Google Pixel XL olarak adlandırılacağı ve bu iki yeni telefonun Pixel ailesinin ilk modelleri olacağı belirtilirken, her geçen gün telefonlar ile ilgili yeni bilgiler geliyor. Öyle ki Google Pixel adının kesinleşmesinin ardından gelen son bilgilerde yeni telefon modellerinin Android işletim sistemine sahip en hızlı cihaz olacağı da iddia edildi.

   İddialar çok güçlü!

   Konuyla ilgili önemli bilgiler AndroidPolice adlı yabancı bir kaynakta yer alırken, Android için önemli kişilerden birisi olan David Ruddock konuyla ilgili bilgiler paylaştı. Telefonda yer alacak bazı donanımlara değinen Ruddock, bu özelikler ve Google desteği ile birlikte Google Pixel modellerinin çok hızlı bir giriş yapacağı iddia edildi.

   Qualcomm ve Google ortaklığı!

   Yeni modellerdeki performans ve hız için en önemli etkenlerden birisi de Qualcomm olacak. Google tarafından işlemci konusunda Qualcomm ile iş birliğine gidilirken, marka tarafından üretilen son modellerden olan SnapDragon 821 ile telefonlar desteklenecek. Bu bakımdan telefonlardaki performans çok daha üstün olacak. Aynı zamanda Google tarafından üretimi yapılan Android işletim sisteminde de çeşitli düzenlemeler ile birlikte telefonda Android destekli özel bir üretim kullanılmış olacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.