En Çok Kullanılan Windows Phone Microsoft Lumia 535 Oldu

   AdDuplex bir zamanların gelecek vadeden işletim sistemine dair yeni istatistikler yayınladı.

   En Çok Kullanılan Windows Phone Microsoft Lumia 535 Oldu

   Windows Phone geliştiricilerinin oyun ve uygulamaları için hizmet veren AdDuplex, günlük olarak 30 milyon reklam gösterimi gerçekleştirirken bu işletim sistemine dair de pek çok veri yayınlayabilecek konumda. Firmadan bugün bazı açıklamalar gelirken, AdDuplex’e göre bu platformda yüzde 73.8 oranla en çok Windows Phone 8.1 tercih ediliyor. Şu anda Windows 10 Mobile ile çalışan telefonlar ise ekosistemin yüzde 20.9’unu kaplamakta. Windows 8 yüzde 7.1, Windows Phone 7 ise yüzde 1.2 ile dikkat çekiyor.

   Peki şu anda dünya çapında en çok kullanılan Windows Phone hangisi? Global pazara bakıldığında yüzde 13 oranla en yaygın Windows Phone, Microsoft Lumia 535 olarak dikkat çekiyor ve hemen ardından da yüzde 10.2 Pazar payıyla Microsoft Lumia 640 geliyor. Daha önce üst konumda olan Lumia 520 ise yaklaşık yüzde 5 kayıp yaşayarak dördüncü sıraya düştü.

   Windows Phone artık desteklenmeyecek

   11 Temmuz tarihinde Microsoft, Windows Phone ekosistemi için desteği sonlandırmıştı. Bunun anlamı da şu ki, artık Windows Phone 8.1 kullanıcıları yeni güvenlik güncellemelerini, hotfixleri, ücretsiz destek seçeneklerini ve online teknik içerik güncellemelerini alamayacaklar.

   Bir diğer ilginç yön ise en çok kullanılan Windows Phone akıllı telefonlara yakında çıkacak olan Windows 10 Mobile Fall Creators güncellemesinin de gelmeyecek olması. Yani şunu diyebiliriz ki, Windows Phone kullanıcılarının büyük çoğunluğu yakın bir zamanda iOS ya da Android platformlarına geçiş yapacaklar.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.