Efsane Geri Dönüyor: Nokia Android Telefon Üretecek!

   Bir dönemin efsane telefon markası Nokia, Android işletim sistemini kullanarak akıllı telefon üretecek.

   Efsane Geri Dönüyor: Nokia Android Telefon Üretecek!

   Akıllı telefonlar hayatımıza girmeden önce, Nokia tartışmasız mobil sektörün tek hakimiydi. Yeni nesil cep telefonlarının üretilmesiyle ve yenilenen sektöre ayak uyduramaması ile Nokia tahtını diğer teknoloji markalarına kaptırdı. Ancak ortaya atılan yeni bir iddiaya göre Nokia teknoloji pazarına muhteşem bir geri dönüş yapmaya hazırlanıyor.

   Yeni bir dönem başlıyor

   Bir dönemin efsane markası Nokia, bildiğiniz gibi akıllı telefon sektöründe rakiplerinden bir hayli geride kalmıştı. Çoğu teknoloji otoritesine göre, Nokia’nın teknoloji pazarındaki başarısız olmasındaki en büyük neden işletim sistemiydi. Donanım bakımından rakiplerinden daha kaliteli akıllı telefonlar üreten Nokia’nın rakiplerinden bir hayli geride kalmasının bundan başka bir açıklaması olamazdı. Windows işletim sistemini kullanarak akıllı telefon üreten Nokia da teknoloji severlerle aynı fikirde olacak ki akıllı telefon pazarına yeni bir işletim sistemiyle birlikte dönmeye hazırlanıyor.

   Windows’a veda

   Mobil departmanını Microsoft’a devreden Nokia, daha önce ürettiği akıllı telefonlarda Windows işletim sistemini kullanıyordu. Windows işletim sistemi, kullanıcılarından gerek performans gerekse kısıtlı uygulama yelpazesi yüzünden şikayet alıyordu. Hemen her kullanıcısından şikâyet alan Nokia, uzun süreli bir gerileme devrinin ardından yepyeni bir atılımla yeniden pazara dönmeyi hedefliyor. İddiaya göre dev teknoloji markası Nokia, Microsoft ile yapmış olduğu anlaşma sona erdiğinde Android işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonlar üretmeye başlayacak. Bu hamleyle birlikte Nokia’nın yeniden rakiplerinin önüne geçebileceği konuşuluyor. Kullanıcılar Android işletim sistemiyle çalışan Nokia akıllı telefonları heyecanla bekliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.