eBay ve Amazon Mahkemelik Oldular

   eBay’in önemli ve büyük satıcılarına mesajlar gönderen Amazon çalışanları, karşı tarafın Amazon üzerinde satış yapmasını talep ediyormuş!

   eBay ve Amazon Mahkemelik Oldular

   ABD’nin en büyük e-ticaret platformları arasında yer alan eBay ve Amazon, bu kez kozlarını mahkeme salonunda paylaşmaya hazırlanıyor. İddiaya göre Amazon, eBay platformunda yer alan satıcılar için kendi sitesine gelmeleri yönünde çeşitli aktivitelerde bulunuyor. Bu durumun yanlış olduğunu düşünen eBay, konu karşısında Amazon’u mahkemeye verdi. Daha öncesinde Amazon’a mektup gönderen ve yapılan davranışın bir an önce sonlandırılmasını isteyen eBay, Amazon’un geri adım atmamasından dolayı mahkeme yolunu tercih ediyor. Hatta iddialar, Amazon’un sistematik bir şekilde saldırı düzenlediğini dahi söylüyor.

   Amazon çalışanları eBay satıcılarına mesaj gönderiyor

   Ortaya çıkan bilgilere göre Amazon, çalışanları vasıtası ile eBay üzerinde çeşitli profiller oluşturuyor. Bu profiller üzerinden eBay’in önemli ve büyük satıcılarına mesajlar gönderen Amazon çalışanları, karşı tarafın Amazon üzerinde satış yapmasını talep ediyor. Hatta bu konuda yüzlerce mesajın atıldığı belirtiliyor. Üstelik bu olayın yeni olduğunu söylemek de pek mümkün değil. Zira eBay, söz konusu saldırının Amazon tarafından 2015 yılından beri yapıldığını savunuyor. Yani ortada 3 yıla yakın bir geçmiş var.

   Konuyla ilgili Amazon’a mektup gönderen ve söz konusu durumun bir an önce sonlandırılmasını vurgulayan eBay, aksi takdirde mahkemeye başvuracağını belirtmiş. Nitekim söz konusu olaya daha fazla kayıtsız kalamayan platform, çareyi mahkemede arıyor. Amazon ise iddiaya göre söz konusu durumu araştırdığını söylemekle yetindi.

   Amazon, e-Ticaret hacminde önemli bir yere sahip

   Daha önce paylaşılan raporlar, Amazon platformunun özellikle ABD’li tüketiciler açısından son derece önemli bir servis olduğunu gözler önüne seriyor. Buna göre ABD bölgesinde çevrimiçi alışverişin pek çoğunu Amazon müşterileri yapıyor. Eğer mahkeme eBay lehine sonuçlanır ise Amazon’un ciddi bir ceza ile karşı karşıya kalabilmesi mümkün. Özellikle rekabet açısından aykırı bir durum olarak kabul edilebilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.