E-Ticaret ile Alışveriş Güvenilir mi?

   Sanal ortamda yapılan alışverişlere pek güvenilmiyor. Bunun en büyük sebebi ise dolandırıcılık.

   E-Ticaret ile Alışveriş Güvenilir mi?

   Ülkemizde henüz internet üzerinden alışveriş yapma geleneği çok yaygınlaşmış değil. Bunun başlıca sebebi ise güvenilirlik. Bazı reklamlardan ve internet üzerinden yaptığımız alışverişlerde gelen ürünler farklı veya hiç ürün gelmemesi bizleri bu imkândan mahrum ediyor. Az olan güvenimizi de tamamen götürüyor.

   Sanal ortamda yapılan alışverişlere pek güvenilmiyor!

   Sanal ortamda en iyi alışveriş imkânı sunan sitelerin başında gittigidiyor.com geliyor. Site üzerinden tek bir marka yerine tüm marka ve aradığınız birçok şeyi bulabileceğiniz bir ortam bulunuyor. Peki bunları site sahipleri mi satıyor. Bu sorunun cevabı hayır. Çünkü site üzerinden sizin bizim gibi insanlar veya kendi dükkanları olan insanlar satış yapıyor. O zaman daha kötü nasıl güveneceğiz diyebilirsiniz. İşte bu noktada ise site yönetimi devreye giriyor.

   Kendilerine has oluşturdukları güvenlik sistemi ile hem satıcı hem de müşteri memnun oluyor. Aldığınız ürünü hemen onaylamak zorunda değilsiniz. 3 gün süre ile ürünü kontrol edebilir ve bir sorun ile karşılaşırsanız size gelen kargo firması ile ücretsiz iade edebilirsiniz. Bu güvenlik sisteminden dolayı site oldukça tercih edilebilir. Bir ürün sattığınızda veya aldığınızda para ilk olarak site yönetimi hesabına yatar. Eğer satıcı iseniz müşteri ürününüzü onayladığı an paranız hesabınıza yatar. Müşteri iseniz satıcı sizin onayınızı verilen süre müddetince beklemek zorundadır.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.