Dünyanın Merkezi Neresi?

   Herkes dünyanın merkezinin neresi olduğu sorusunun cevabını bekliyor heyecanla. Peki dünyanın merkezini Google neresi olarak belirledi?

   Dünyanın Merkezi Neresi?

   Dünyanın merkezini kendi sanan insanlar burada mı? O halde azıcık uzaklaşabilirler çünkü Google’a göre dünyanın merkezi onlar değil.

   Pekâlâ dünyanın merkezi neresi, herkesin uzun zamdan beri beklediği cevabı yine bizden sıkılmayan ve her sorumuzu cevaplayan Google cevapladı.

   Google’ın cevabı dünya merkezi için neresi oldu? Dünya merkezi nereye veya neye göre hesaplanıyor bilemiyoruz.

   Ama Google bunu gayet iyi bir şekilde açıklamış, dünya merkezini tam olarak ülkemizde bir yerlerde olduğunu söylüyor. Google nereyi dünya merkezi buldu?

   Dünyanın merkezi neresi ?

   Herkesin heyecan içerisinde beklediği ve aynı zamanda da cevabını merak ettiği soru, Google tarafından kısa bir süre önce cevaplandı. Her ne kadar bizler, çok şaşırmış olsak bile Google’dır herhalde yalan söylemez dedik.

   Dünyanın merkezi ülkemizde bir şehir olarak karşımıza çıkıyor, bakın bakalım dünyanın merkezi neresiymiş? Dünyanın merkezi belki de hepimizin leblebisi yediği Çorum.

   Dünya merkezi nasıl hesaplanır ?

   Dünya yüzeyinde bulunan tüm kara parçalarının geometrik düzenleri, Coğrafi Merkez olarak adlandırılır.

   Her kıtanın birbirine olan yüzeysel oran hesaplanarak ardından birbirine neredeyse denk düştüğü ortak nokta bulunur.

   2003 yılında da yapılmış oran araştırmaya göre dünyanın merkezi 40°52′N 34°34′E koordinatlarında, buda Çorum’a denk geliyor.

   YORUMLAR