Dev Banka Kripto Para Kullanmaya Başlıyor (MUFG Coin)

   Japonya’nın en büyük bankası Mitsubishi UFJ Financial Group kripto para kullanmaya karar verdi.

   Dev Banka Kripto Para Kullanmaya Başlıyor (MUFG Coin)

   Bitcoin, Altcoin ve diğer kripto para birimleri Japonya’da yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Ülkedeki kripto para birimlerine gösterilen bu büyük ilgiye haliyle kuruluşlar da kayıtsız kalamıyor. Şimdi ise Japonya’nın en büyük bankası olarak kabul edilen MUFG, pazardaki payını korumak ve müşterilerine alternatifler sunmak için kendi kripto para birimini çıkarıyor.

   Dünyanın en büyük bankalarından birisi (MUFG)

   Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) sadece Japonya için büyük bir kurum değil, aynı zamanda dünyanın da en büyük dördüncü bankası ve artık kendi kripto para birimini çıkarmayı planlıyor.

   Söylenenlere göre para birimi yine insanlar tarafından kontrol edilecek ve MUFG Coin banka üzerinden bozdurulabilecek. Banka bu şekilde fiyatlardaki sert dalgalanmaları bastırmak, yeni kripto para biriminin alışverişte ve diğer yerlerde istikrarlı bir şekilde kullanılmasını istiyor.

   Bu fikre göre MUFG Coin yaklaşık 1 Japon yeni ile denk olacak fakat sabit fiyat yine de belirlenmeyecek.

   Söylemeye gerek yok ama MUFG sadece Japonya’da aktif şekilde kullanılan para birimlerine izin verecek. Başlangıçta sadece Bitcoin olması öngörülürken, Nisan 2018 tarihinde uygulamanın başlaması ve ardından diğer güvenilir kripto para birimlerinin de servise eklenmesi bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.