Çöpçatan Tinder, Reşit Olmayanı Sokmuyor!

   Sosyal medya platformu olan Tinder, 18 yaş sınırı getirmeye hazırlanıyor. Çöpçatanlık yapan platformun güvenlik önlemleri ise gülünç karşılandı.

   Çöpçatan Tinder, Reşit Olmayanı Sokmuyor!

   Dilimizdeki anlamı çabuk kavrayan, tutuşan, yanan gibi kelimeleri temsil eden, insanlar arasında çıra görevi görmeyi hedefleyen çapkınlık platformu Tinder, çocuk avına çıktı. Akıllı telefonunuzda bulunan GPS özelliği yardımıyla sizin konumunuzu bulan ve lokasyonunuza yakın kullanıcıları size yönlendiren bu uygulama, Türkiye’de henüz duyulmadığından mıdır bilinmez pek kullanılmıyor. Amerika Birleşik Devletleri tabanlı olan ve aynı zamanda ülkede yoğun olarak da kullanılan uygulama, Türkiye’ye gelen yabancı turistlerle de eşleşmenizi sağlayabiliyor. Özellikle İstanbul’da yaşayan insanlar için pratik turist tavlama uygulaması olabilecek Tinder’ın amacı, uzun soluklu ilişkilere nazaran tek gecelik ilişkiler yani deyim yerindeyse kaçamaklar sağlamak.

   18 Yaşından küçükler için uygun değil

   Özellikle profil resimlerinin genelde insanların çıplak hali olması nedeniyle de 18 yaşından küçükler için uygun olamayan Tinder için önlem alınıyor. Şimdiye kadar olan kullanıcıların sadece %3’ünün 18 yaşından küçük olduğunu belirten Tinder, bu kullanıcı sayısının kendileri için çokta önemli olmadığını belirterek sansürleme işleminin bu hafta gerçekleştirileceğini belirtti.

   Hacker olmadan sansür kaldırmak mümkün

   Fakat alınan önlemi sadece ayarlar kısmından delebilmek mümkün. Ek program vs. ihtiyaç duymadan 18 yaşından büyük olduğunuzu belirttiğiniz takdirde, engeller sizin için tamamıyla kalkıyor. Bu nedenle Tinder’ın getirdiği sansürün deyim yerindeyse “istemem yan cebime koy” olarak değerlendirilmesini uygun görüyoruz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.