Çok Sayıda Kripto Para Borsası Japonya’da Çalışma İzni Almak İstiyor

   100’ün üzerinde kripto para borsası Japonya’ya girmek (çalışma izni almak) için sıra bekliyor.

   Çok Sayıda Kripto Para Borsası Japonya’da Çalışma İzni Almak İstiyor

   Japonya yerel haberlerine göre şu an Japonya’da 100’ün üzerinde firma Japonya Finansal Hizmetler Kurumu’nun vereceği kayıt onayını bekliyor. Ülkeden onay gelirse, kripto para sektöründe faaliyet gösteren bu borsa platformları da Japonya’da çalışmaya başlayacak.

   Sırada bekleyenler var

   Şu anda Japonya’da sadece 16 borsa platformu tam lisanslı olarak çalışıyor fakat 16 firmaya daha çalışma izni verildi. Buna rağmen sırada bekleyen çok kurum var. Japonya ise sadece yeterli güvenliği ve müşteri memnuniyetini sağlayan isimlere izin vermeyi planlıyor.

   Japonya Finansal Hizmetler Kurumu 100’ün üzerinde başvuruyla boğuşurken, yerel medyanın bildirimlerine göre bunları şu anda onay sürecinde tutuyor. Çok sayıda firma ülkedeki kripto para işine girmek için bekliyor fakat FSA bunları bekletiyor.

   Japonya’da artık kripto paralar yasal statüde

   Bilindiği gibi geçen yılın Nisan ayında Japonya’da Bitcoin ve diğer kripto para birimleri legal statüye kavuştu. Bu yüzden de kripto para borsalarının devlet onaylı olarak kayıt olması gerekiyor, aksi takdirde çalışma izni alamıyorlar. Şimdiye kadar 16 platform tam çalışma lisansı alırken, bunların arasında Bitflyer, Bitpoint, Bitbank, GMO Coin, Quoine ve Tech Bureau’s Zaif gibi isimler var.

   Bakalım ilerleyen dönemlerde Japonya’da başka hangi firmaları göreceğiz?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.