Coincheck Hack Mağdurlarına Xem Ödemesi Yapıyor

   Yaşanan Coincheck hack saldırısı sonucu çok sayıda kişi mağdur olmuştu.

   Coincheck Hack Mağdurlarına Xem Ödemesi Yapıyor

   Büyük Japon kripto para platformu Coincheck, geçtiğimiz günlerde sanal korsanların saldırısına uğramıştı ve milyonlarca dolar para kaybı yaşanmıştı. Toplamda 260 bin müşteri bundan etkilenip XEM kaybı yaşarken, Coincheck’ten açıklama geldi ve bu kişilere ünite başına 81 cent ödeme yapılacağı duyuruldu.

   Coincheck telafi ödemeleri yapılacak

   Kaybedilen XEM için Coincheck ünite başına 81 sentlik bir ödeme gerçekleştirecek ve haberin yazıldığı şu dakikalarda ortalama XEM fiyatları yaklaşık 89 sent civarında. Dolayısıyla kullanıcılar biraz zarar edecek fakat yine de iade yapılması sevindirici bir karar oldu. Çünkü çoğu zaman dijital cüzdan hack olaylarında ödemeler ya alınamıyor ya da çok az bir kısmı telafi ediliyor.

   Duyuru Japonya’daki Finansal Servisler Ajansı (FSA) aracılığıyla gelirken, 26 Ocak 2018 tarihinde toplam 525 milyon XEM yasadışı yollarla Coincheck üzerinden başka yere transfer edilmişti. Yüzbinlerce kullanıcı bundan etkilenirken, firma da ciddi tepkiler almıştı.

   Hack saldırısı sonrası kullanıcılar yüzde 9 oranında zarar ederken, Coincheck de ilerleyen dönemde önemli değişiklikler yapacaklarını ve iş operasyonlarını geliştireceklerini söyledi. Bakalım XEM’in geleceği ne olacak?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.