Çin’deki PUBG Hack Yapımcıları Yakalandı: Ceza 5 Milyon Dolar!

   İçinde trojan virüsleri bulunan hile programları geliştiren kişilerin başı büyük belaya girdi.

   Çin’deki PUBG Hack Yapımcıları Yakalandı: Ceza 5 Milyon Dolar!

   Popüler battle royale türü oyun PUBG’nin yapımcıları bugün bir basın bülteni yayınladı ve oyundaki hileyi önlemeye yönelik çalışmaları hakkında bilgi verdi. Buna göre PC platformu olan Steam’de işler oldukça iyi gidiyor ve PUBG için hack programları yapıp satan 15 şüpheli Çinli otoriteler tarafından yakalandı. Tutuklamaların sonucu olarak şüphelilere 5 milyon doların üzerinde ceza verildi!

   Programlarda trojan çıktı!

   Çinli otoritelerden gelen bilgiye göre PUBG için yayınlanan bu hack programlarının bazılarında Trojan – Truva atı olarak tabir edilen virüs programları vardı. Bu şekilde hack yapımcıları hem illegal programlar satıyor hem de bu programlar aracılığıyla kullanıcıların PC’lerini kontrol ediyor, verilerini tarıyor ve bilgi hırsızlığı yapıyordu.

   Bilindiği gibi PUBG’de hile uzun süredir devam eden ciddi bir sorun ve yapımcılar tarafından da epey ciddiye alınıyor. Ocak ayında da PUBG’de kullanılan anti-hack programı BattlEye tarafından 1 milyonun üzerinde oyuncu banlanmıştı ve bu durum Twitter’da resmi olarak bildirilmişti.

   Mobil sürümü mouse-klavye ile oynayanlar var

   Çinli hacker ve hilecilerin yanı sıra bir de mobil sürümde emülatör tehlikesi devam ediyor. Bilindiği gibi çeşitli emülatör programlar aracılığıyla PUBG’nin mobil sürümünü klavye ve mouse ile oynamak mümkün. Bu da onları diğer kullanıcıların önüne geçiriyor.

   Bakalım PUBG ekibi ilerleyen dönemlerde oyunu daha iyi hâle getirmek için neler yapacak?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.