Chrome’a Yeni Özellik: Bluetooth Desteği

   Yeni güncellemeyle Chrome’un bluetooth cihazları destekleyeceği, Google tarafından açıklandı.

   Chrome’a Yeni Özellik: Bluetooth Desteği

   Chrome artık bluetooth cihazlarla etkileşim halinde olabilecek

   Google tarafından yapılan açıklamaya göre, Chrome artık buetooth cihazları destekleyebilecek. Yeni güncellemeyle beraber, Chrome üzerinden bluetooth cihazlarla çalışılabilmesi ve bluetooth yardımıyla cihaz üzerinde birçok işlem yapılması hayata geçiyor. Ortaya çıktığı ilk günden beri hayatımızı kolaylaştıran bluetooth’u artık Chrome yardımıyla da kullanabileceğiz.

   Yapılan açıklamaya göre, herhangi bir ek uygulama veya cihaza ihtiyaç duyulmadan, bluetooth aracılığıyla, Chrome üzerinden cihazlar kontrol edilebilecek. Chrome üzerindeki bu yeni değişikliğin testlerden başarıyla geçtiği belirtildi. Üstelik Chrome’un bluetooth yardımıyla cihazları kontrol edebilme özelliği çevrimdışıyken de kullanılabilecek. Yani Chrome’da yeni özelliği kullanmanız için internete bağlı olmanıza gerek olmayacak.

   Bütün popüler işletim sistemine sahip cihazlar bu özellikten faydalanabilecekler

   Bluetooth desteği özelliğinin herhangi bir spesifik işletim sistemine yönelik olmayacağı belirtildi. Bu yüzden Android, iOS, Windows Phone ve Blackberry gibi farklı işletim sistemine sahip cihazlar yeni güncellemeden rahatça yararlanabilecekler. Merakla beklenen güncellemenin önümüzdeki günlerde yayınlanması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.