Chome OS ve Android Birleşmeyecek!

   Google’ın mobil işletim sistemi olan Android ve Google’ın masaüstü işletim sistemi olan Chrome OS’un birleşmesini pek çok kişi bekliyor.

   Chome OS ve Android Birleşmeyecek!

   Android ve Chrome OS’un birleşeceği pek çok kez dile getirilmiş ve Google’ın bunu çok yakın bir sürede duyuracağı konuşulmuştu. Ancak Google yöneticileri bunu her seferinde yalanlamıştı. Google’ın üst düzey yöneticilerinden olan Hiroshi Lockheimer bu işletim sistemlerinin hiçbir zaman birleşmeyeceğini bir kez daha açıkladı.

   Chome OS ve Android birleşmeyecek!

   Google’ın iki önemli işletim sistemi olan Android ve Chrome OS’un sürekli olarak birleşeceği iddiasına karşı olarak yaptığı açıklamada Lockheimer; “İki işletim sistemini birleştirmekte bir fayda görmüyoruz. Sonuçta bu iki işletim sistemi de kendi başlarına oldukça başarılar.”

   Lockheimer ayrıca Google’ın amacının “her iki tarafın da birbirinden yararlanmasını sağlamak” için böyle bir yol izlediklerini açıkladı.

   Bilindiği gibi Apple’da mobil işletim sistemi olan iOS ve bilgisayarlarında kullanmakta olduğu macOS’i birleştirmesinin asla mümkün olmayacağını duyurmuştu. Google’ın da mobil ve masaüstü işletim sistemini birleştirmemesi oldukça doğru bir karar olarak görülüyor.

   Kullanıcıların merakla beklediği bu yenilik asla gelemeyecek de olsa belki bir gün Apple ya da Google ortak bir platform oluşturabilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.