Cep Telefonunuz Hackerların Tehdidi Altında!

   Android işletim sistemiyle çalışan cep telefonlarının, Linux’tan kaynaklanan bir sistem açığı nedeniyle hacker saldırılarının tehdidi altında olduğu açıklandı.

   Cep Telefonunuz Hackerların Tehdidi Altında!

   Hackerlar bilişim sektörünü tehdit etmeye devam ediyor. Birçok bilişim şirketi hackerların tehdidi nedeniyle sistem açıklarını saptamaya çalışıyor. Şirketler ne kadar uğraşırsa uğraşsın, hackerlar yine bir yolunu bularak cep telefonlarını, bilgisayarları hacklemeyi başarıyorlar. Geçtiğimiz gün Android işletim sistemine ait bir sistem açığı daha saptandı. İddiaya göre bu sistem açığı Android işletim sistemiyle çalışan cihazların yüzde 80’i için tehdit oluşturuyor. Açık bir an önce kapatılmazsa hackerların kişisel bilgilerinizi, fotoğraflarınızı hatta banka bilgilerinizi ele geçirmesi işten bile değil. Açığın kapatılması için çalışmalar sürüyor.

   Sistem açığı Linuxtan kaynaklanıyor

   Hackerların tehdit ettiği Android işletim sistemindeki sistem açığının nereden kaynaklandığı yazılımcılar tarafından tespit edildi. İddiaya göre sistem açığı Linux’tan kaynaklanmakta. Linux iddialar üzerine bu bilgiyi doğruladı. Şirket, sistem açığını kapatmak için yaptıkları çalışmaların sürdüğünü, en kısa sürede sonuç almayı beklediklerini ifade etti. Hacker saldırıları gerçekleşmeden sistem açığının kapatılması şu aşamada Linux için de hayati önem taşıyor.

   Açık kapatılmazsa ne olacak?

   Linux‘tan kaynaklanan, Android işletim sistemi kullanıcılarının yüzde 80’ini tehdit eden bu sistem açığı kapatılmazsa saldırganlar istediği zaman kolaylıkla kişisel bilgilerinize ulaşabilecek. Açık kapatılmazsa hackerların kişisel fotoğraflarınıza, banka bilgilerinize bile ulaşması söz konusu. Linux’un önümüzdeki günlerde açık ile ilgili yeni bir açıklama yapması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.