Cep Telefonu Kırılan Ekranını Kendi Tamir Edecek!

   Akıllı cam olarak nitelendirilen bu teknoloji de cep telefonunuzun camı hafif bir şekilde kırıldığında otomatik onarım yapılabilecek.

   Cep Telefonu Kırılan Ekranını Kendi Tamir Edecek!

   Akıllı cep telefonuna sahip olanlar çok iyi bilir ki ekran kırılması en kötü durumlardan bir tanesi. Aslında teknolojinin her geçen gün biraz daha geliştiğini söylesek de ekranlar üzerindeki gelişmelerin biraz daha yavaş ilerlemiş olduğunu görüyoruz.

   Otomatik onarım

   Hele ki yeni model cep telefonlarına baktığınız zaman onların ön tarafları gibi arka taraflarının da camdan yapılmış olması, bu tehlikenin de boyutunu biraz daha hassas hale getirmiş durumda. Motorola bu konuda yeni bir çalışma tamamladı ve aldığı patent ile birlikte ekranların kırılmasını korkulu bir rüya olmaktan çıkardı.

   Akıllı cam olarak nitelendirilen bu teknoloji de cep telefonunuzun camı hafif bir şekilde kırıldığında o noktayı cep telefonunuza tarif ediyorsunuz ve telefon tarif edilen bölgeye yoğun bir elektrik göndererek ısıl işlem uygulayarak onarıma başlıyor. İşlem bitmiş olduğunda ise hasar onarılmış hale geliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.