Cep Telefonlarına TRT Vergileri Uygulanmaya Başladı

   Geçtiğimiz ay açıklanan ve yeni alınacak cep telefonlarına uygulanacak olan TRT vergisi dün gece 00.00’dan itibaren uygulamaya koyuldu.

   Cep Telefonlarına TRT Vergileri Uygulanmaya Başladı

   Telefon piyasası maalesef yeni gelen vergilerle hareketlenmeye başladı. Aslında hareketten kasıt fiyatlardaki artıştan bahsediyoruz. Devletin son olarak telefonlara amaçsızca eklenen TRT vergileri artık gece 00.00’dan itibaren geçerli oldu. Piyasada en kötü sıfır telefon için dahi en az 150 TL’lik bir artış olduğu konuşuluyor. Mağazalar bu sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını söylese de müşteriler bu durumdan memnun değil. Durup dururken normal fiyatların üzerine yeni meblağlar eklendi. Eklenen yeni vergiler 100 TL’nin üzerinde. Bu derece fazla satılan ürünlere gelen zamlar tüm herkesi ilgilendiriyor. Bugün daha yeni vergiler eklendiği için henüz müşterilerden tepkiler gelmiş değil. Ama yarından itibaren sosyal medyada dahi eleştiriler gelmesi bekleniyor.

   Vergiler müşterileri üzecek

   Yeni gelen düzenlemeden sonra satışların düşmesi bekleniyor. Hem de asgari ücret alan vatandaşların artık cebini çok zorlayacak gibi. Şimdi ise bu vergilerden az da olsa indirim bekleniyor. Zaten ülkemize her gelen telefondan vergi alınıyor. Ekstra birde telefonlarla hiç alakası olmayan TRT vergisi eklendi. Yurtdışından gelen telefonlar ile ülkemizde satılan telefonların arasında en az 400-500 TL fark olacağı tahmin ediliyor. Telefon piyasasında ne olacağı merakla bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.