Call of Duty WW2 Satışları 1 Milyar Doları Geçti

   İkinci Dünya Savaşı temalı yeni oyun Call Of Duty: Ww2 dünya çapında 1 milyar dolarlık satış yaptı.

   Call of Duty WW2 Satışları 1 Milyar Doları Geçti

   2016’da çıkan Infinite Warfare’in büyük başarısızlığı sonrasında Activision işleri tersine döndürdü. Bu yıl satışa sunulan İkinci Dünya Savaşı temalı yeni Call of Duty: WW2 ile önemli satış rakamlarına imza attı. Böylece Infinite Warfare’i de geride bırakırken, Activision tarafından gelen açıklamaya göre dünya çapında oyun şimdiden 1 milyar dolarlık satış yaptı.

   Hem Call of Duty hem de Destiny 2 büyük başarı yakaladı

   Activision bu sene oldukça başarılı olurken, Kuzey Amerika bölgesinde de en çok satan iki oyun firmaya ait Call of Duty: WW2 ile Destiny 2 oldu. Yapılan açıklamada Destiny 2’nin de yüksek rakamlara eriştiği bilgisine yer verildi ve bu oyun Activision Publishing’in şimdiye kadar PC için yayınladığı en büyük yapım oldu. Activision’ın son dönem oyunları firmanın yüzünü güldürdü.

   Call of Duty: WWII, Kuzey Amerika bölgesinde listelerde bir numaraya erişirken muhtemelen dünyanın diğer ülkelerinde de benzer performans gösteriyor. Serinin son oyunları çokça eleştirilirken, köklerine yani İkinci Dünya Savaşı’na dönmesi ivme kazandırmıştı. Muhtemelen bundan sonraki Call of Duty oyunlarında yine eski dönem savaşları işlenecek.

   Call of Duty WW2 PC sürümü dijital olarak şu anda Steam üzerinde 209 TL’ye satılıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.