Boomerang Nedir, Nasıl Kullanılır?

   Instagram yönetimi tarafından piyasaya sunulan ve desteklenen Boomerang, video ve fotoğraf sosyal ağlarının bir karışımı olarak işlev görüyor. Boomerang uygulamasında amaç 1 saniyelik video paylaşımı. Bu bakımdan uygulamada paylaşımlar küçük hareketler içerisin hareketli GIF’ler gibi de görünmekte.

   Boomerang Nedir, Nasıl Kullanılır?

   Boomerang basit bir fikir olarak piyasaya sunulmuş olsa da kısa süre içerisinde yükse kullanıcı sayısına ulaşmayı başarmış durumda. Son dönemlerin trend uygulamaları arasında yer alan Boomerang, hem iOS hem de Android işletim sisteminde destekleniyor. Bu bakımdan kişiler telefonlarına kolay bir şekilde güncel versiyonu indirerek Boomerang kullanmaya başlayabilir.

   Uygulamaları cihazlarınıza indirdikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Boomerang ara yüzü oldukça basit. Bu bakımdan kullanıcılar zorlanmadan Boomerang’ ilk girişte kullanmaya başlayabilir. Boomerang açılığında özellikle çekim konusunda çekim tuşuna basması yeterli. Çekim tuşunda 1 saniye başlatıldığı gibi kişilerin hızlı olması gerekiyor. 1 saniye içerisinde çekim başlayıp bittiğinden dolayı videolarda çok az detay yer alabiliyor.

   Boomerang ile yapılan çekimler diğer sosyal medya ağlarında da paylaşılabiliyor. Bu bakımdan kişiler Boomerang çekimi sonrasında Facebook ve Instagram üzerinden bu çekimleri paylaşabiliyor. Paylaşımlar özel bir GIF formatında olurken, Boomerang ile birlikte bu alanda yeni bir akım da başlatılmış durumda.

   Çekim nasıl yapılır?

   Boomerang uygulamasını açtıktan sonra ana ekranda kamera görüntüsü yer alacaktır. Aynı zamanda kişiler alt bölümde yer alan kırmızı butonu da çekim için kullanmalıdır. Bu butona basıldıktan sonra 1 saniyelik video çekimi yapılabilir.

   Video kaydedildikten sonra özel bir ekran açılacaktır. Bu ekranda kişiler sosyal medya paylaşımlarını yapabilmektedir. Sosyal medyaların yanı sıra WhatsApp ve Gmail gibi farklı platformlar da desteklenmektedir. Bu bakımdan kişiler farklı platformlar üzerinden de Boomerang görüntülerini paylaşma imkanına sahiptir.

   Boomerang ücretli mi?

   Boomerang kullanım için belirtilen adımların takip edilmesi yeterlidir. Böylece kişiler kolay bir şekilde uygulama üzerinden içerik oluşturabilecektir. Üstelik uygulama tamamen ücretsizdir. Bu bakımdan ücret ödemeden sistemden yararlanmak mümkündür. Üstelik Boomerang kullanımında üyelik alınmasına da gerek yoktur. Kişiler uygulamayı indirdikten sonra direk uygulama üzerinden çekim yaparak paylaşmaya başlayabilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.