Bless Online’da Sınıflara Büyük Nerf Geldi

   Çok eleştirilen MMORPG oyunu Bless Online’da önemli değişiklikler var.

   Bless Online’da Sınıflara Büyük Nerf Geldi

   Neowiz’in beklenen MMORPG oyunu Bless Online geçtiğimiz hafta epey sorunlu bir çıkış gerçekleştirmişti. Özellikle oyunun optimizasyon kısmı ve barındırdığı hatalar bolca eleştiri alırken, aynı zamanda sınıflar arası dengesizlik de söz konusuydu. Görünüşe göre bu beklenmeyen bir gelişmeydi ve şimdi sınıflar üzerinde nerf uygulandı, yani güçleri düşürüldü.

   Karakterlerin gücü ciddi oranda düştü!

   Bless Online’daki her bir sınıfın hasarları yüzde 50 ile yüzde 70 arasında düşürülürken, sebep ise aslında oldukça açık. Karakterlerin güçlerinin aslında böyle olması beklenmiyordu ve yapımcı firma birçok sınıfta sadece birkaç yetenek setinin kullanıldığını fark etti. Ofansif yeteneklerin hasar oranı çok yüksekken, defansif ve iyileştirme yetenekleri ise epey düşüktü.

   Birçok kişi bunun hatayla yapıldığı konusunda şüpheye düşse de, sonuç olarak her bir sınıfın hasarları yüzde 300 oranında arttırılmıştı. Şimdi ise yüzde 50-70 oranında düşürüldü.

   Örneğin daha önce Fiery Meteor yeteneğiyle 1200 hasar vuran bir mage, şu anda 300-400 civarı vuruyor.

   Birçok oyuncu da karakterlerinin hasarının aniden yüzde 70 kadar düştüğünü görünce şaşırdı.

   Açıkçası oyunun ilk içeriğinin çok kolay olduğunu düşününce, bu güncellemenin iyi bir fikir olduğunu söyleyebiliriz. Artık oyuncuların zindanları solo şekilde tamamlaması daha zor olacak ve etraftaki düşmanları üstlerine çekerken daha dikkatli davranacaklar.

   Bless Online şu anda Steam’de 78 TL’ye satılıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.