BlackBeryy Geri mi Dönüyor?

   BlackBerry akıllı telefon piyasasına geri mi dönüyor? Popülerliğini yitiren BlackBerry, yepyeni bir telefon ile teknoloji severler ile buluşacak. BlackBerry’nin yeni telefonu ile kullanıcılarının güvenliğini çok önemsediğini gösterecek.

   BlackBeryy Geri mi Dönüyor?

   Bir dönemin en çok kullanılan telefonlarından biri olan ve klavyeli telefon akımını başlatan Blackberry, Apple ve Samsung’un birkaç yıldır gölgesinde kalmıştı. BlackBerry şirketinin kapanacağı dedikoduları üzerine BlackBerry’den akıllı cep telefonu atağı geldi. Geçtiğimiz günlerde cep telefonları için Android işletim sistemi kullanmaya başlayan BlackBerry’nin yeni telefonun ismi BlackBerry DTEK 50 olacak. Klavyeli telefon ile tanınan BlackBerry yeni telefonu olan DTEK 50’de klavye özelliğini kullanmayacak. Tamamen dokunmatik ekrandan oluşacak olan telefonun inceliği de diğer BlackBerry telefonlarına göre bir hayli az olacak. İnce bir telefon olan BlackBerry DTEK 50 sadece 7,4 milimetre kalınlıkta olacak.

   DTEK 50 güvenlikte iddialı olacak

   Tekrardan akıllı cep telefonlarının en iyilerinden olmak için çabalayan BlackBerry yeni telefonu ile birçok akıllı telefon kullanıcısının sorununa çözüm üretmiş gibi görünüyor. Akıllı cep telefonlarında bulunan kişisel bilgiler gizlilik yetersizliği nedeni ile internet üzerinden paylaşabiliniyor. Kişisel bilgilerin paylaşılması kötü sonuçlar doğuruyor. BlackBerry yeni telefonu olan DTEK 50 ile birlikte kullanıcılarına kişisel bilgilerinin güvenliğini sağlama garantisi verecek. DTEK 50’de Android işletim sistemi kullanacak olan BlackBerry güvenlik önlemleri için özel şifreleme bulunan yazılımlar geliştirdiğini ve bu sayede BlackBerry DTEK 50 kullanıcılarının bilgilerinin korunacağı öğrenildi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.