BlackBerry Krize mi Giriyor… O Telefonları Piyasadan Çekti

   Eski telefon üreticilerinin başında gelen BlackBerry neredeyse iflasın eşiğine geldi.

   BlackBerry Krize mi Giriyor… O Telefonları Piyasadan Çekti

   Telefon üreticisi BlackBerry bir modeli için son noktayı koymaya hazırlanıyor. Yaptıkları uygulamalar ile bir dönem oldukça dikkat çeken ve tutulan telefonun ve şirketin şimdilerde ise adı pek duyulmaz oldu. En çok beğenilen modeli olan ve Amerika’da devlet dairelerinde dahi kullanılan klavye tuşlu modelini durdurma kararı aldığını duyurdu. Bu kararın ardından ise bir darbe de hükumetten geldi.

   Amerikan hükumeti BlackBerry’e verdiği desteği durdurduğunu açıkladı.

   Şirketin artık akıllı telefonlara ağırlık vereceği belirtiliyor. Zira günümüzde artık tuşlu telefonlar ilgi görmüyor. Şirket ise bu noktada çok geç kalmış görünüyor. Şu anda piyasada birçok akıllı telefon markası öncü durumda bulunuyor. Bunların başında ise Samsung, iPhone, LG gibi şirketler geliyor. Bu devlerin arasına bir anda girmek hiçte kolay olmayacaktır. BlackBerry OS’un hisse değerinin % 0.5’lere kadar düştüğü de dile getirilirken ileri de şirketin iflas ettiğini duymak bizleri şaşırtmış olmaz.

   Akıllı telefonlar ile hayat bulmayı amaçlayan firma bu yüzden tuşlu telefon üretiminden vazgeçiyor. Şirketin yeni telefonları için ise ne zaman çalışmalara başlayacağı henüz belli olmadı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.