BlackBerry, Android Telefonu Neon ile Yükselişte

   Piyasadan neredeyse silindi dediğimiz bir zamanların en çok tutulan markası BlackBerry, sonunda inadından vazgeçerek kullanıcı isteklerine yönelmeye başladı.

   BlackBerry, Android Telefonu Neon ile Yükselişte

   Uzun zamandır adını duyamadığımız ve neredeyse iflasın eşiğine gelen BlackBerry şirketi sonunda mantıklı bir adım atarak çıkışa geçmeyi başardı. Bilindiği üzere Nokia gibi kendi işletim sistemi olan BlackBerry OS ile yoluna devam firma, sonunun ona benzememesi için attığı adımda geçtiğimiz yıllarda yaptığın yanlışın farkına vardı. Android işletim sistemine geçen firma ilk telefonu BlackBerry Neon’u piyasaya sundu. Orta segmentli müşterilere hitap etmeyi amaçlayan firma bunda olumlu sonuçlar almaya başladı. Yeni telefonu Neon, Android’e geçince kullanıcılar tarafından tercih edildi.

   BlackBerry Neon özellikleri

   Telefonun özellikleri ise 5. 2 inç ekrana sahip, Snapdron 617 işlemci ile karşımıza çıktı. Arka kamerası 13 mp ile orta sınıf bir telefonu andırırken 8 mp’lik ön kamerası ile adeta son teknoloji harikaları gibi davranıyor. Özellikle markayı sevenler ve selfie çekmeyi önemseyenler tarafından tercih edilmesi bekleniyor. 3gb RAM’i ve 16gb hafızası ile kullanıcıları tatmin edecek gibi duruyor. Ayrıca 2610mah’lık bataryası ile yine ideal bir pil ömrüne sahip. Ürettiği bu telefon ile önceki dönemlere göre firmanın yükselişe geçtiği belirtiliyor. Nokia ise geçiş yapmakta inat edip şirketi satmak zorunda kalmıştı. Telefonun fiyatının yaklaşık 350 Dolar olması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.