Bitflyer Avrupa Kripto Para Borsasında İşlemlere Başlıyor

   Önemli kripto para birimi şirketi olan Bitflyer artık Avrupa’da da varlığını sürdürecek.

   Bitflyer Avrupa Kripto Para Borsasında İşlemlere Başlıyor

   Japonya’nın lider kripto para birimi şirketi olan Bitflyer, Avrupa Birliği ile bir süredir görüşmeleri sürdürüyordu. Sonunda çalışma lisanslarını tamamlayan firma, Avrupa’da çalışmaya hak kazandı ve çıkışını gerçekleştirdi.

   Şu anda BTC ile Euro değiş tokuşunu destekleyen Bitflyer, ilerleyen dönemlerde (özellikle yılın sonuna doğru) diğer kripto para birimlerini de listesine eklemeyi planlıyor.

   Bitflyer sonunda Avrupa’ya da geldi

   Bitflyer bugün bir duyuru yaparak Pazartesi gününden itibaren artık Avrupa kripto para borsasında olduklarını dile getirdi. Ödeme Enstitüsü tarafından aldıkları lisanstan bahseden firma, Japonya ve ABD’nin yanı sıra artık Avrupa’da da bulunuyor.

   Bitflyer Avrupa’daki asıl merkezini ise Lüksemburg’da açtı. Normalde Tokyo menşeli olan şirket hakkında Lüksemburg Ekonomi Bakanı Pierre Gramegna da bazı açıklamalarda bulunurken, en başarılı Japon startup firmalarından birisinin Avrupa Birliği platformu olarak Lüksemburg’u seçmesinin kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi.

   Bitflyer genişlemeye devam edecek

   Büyük açılış nihayet gerçekleşirken, Bitflyer Avrupa üzerinde Şubat ayı sonuna kadar hiçbir işlem kesim ücreti almayacak. Profesyonel şekilde çalışacağının sözünü veren firma, şimdilik sadece BTC-Euro değişimini destekliyor. Yıl sonunda Litecoin, Ethereum, Ethereum Classic ve Bitcoin Cash kripto para birimleri listeye eklenecek.

   Bitflyer CEO’su ve kurucusu Yuzo Kano da konuya ilişkin konuşurken, 2014 yılında bu platformu kurarken global hedefleri olduğunu ve uzun vadede bunların tamamını başaracaklarına inandığını belirtti.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.