Bitcoin’in Geleceği Ne Durumda?

   Bitcoin 2018 yılında yükselecek mi?

   Bitcoin’in Geleceği Ne Durumda?

   An itibariyle Bitcoin günü 4141 dolardan kapatırken, bu da yaklaşık 15 bin TL’ye tekabul ediyor. Açıkçası bu sanal para birimi tarihin hiçbir döneminde bu denli popüler ve değerli olmamıştı. Son bir yıl içinde inanılmaz bir artış yaşarken, insanlar da Bitcoin’e yatırım yapıp yapmama konusunda kararsız kalıyor.

   Sonuçta burada merkezi organizasyonlardan tamamen bağımsız olan, hükümet ve bankaların yönlendiremediği, tamamen sanal bir para biriminden bahsediyoruz. Hâl böyle olunca da, kâr marjı ne kadar yüksek olsa da yatırım endişe uyandırıyor. Peki Bitcoin’in geleceği ne durumda? 10 yıl sonra neler olacağı düşünülüyor? Bitcoin 2018 yılında yükselecek mi?

   Bitcoin değer kazanıyor

   Açıkçası kimsenin kesin bir şeyler söylemesi zor çünkü daha önce Bitcoin’de önemli dalgalanmalar yaşandı. Buna rağmen sektördeki pek çok saygın analist, Bitcoin’in gelecek 10 yılda ciddi seviyede değer kazanacağını söylüyor. Peki gelecekte neler yaşanabilir?

   – Bitcoin bildiğiniz gibi şu anda çok yaygın olarak kullanılmıyor. Fakat başta ABD’de yaygınlaştıkça, diğer ülkelere de sıçrayacaktır. Kullanımındaki artış, daha da değerlenmesine yol açacak.

   – Zamanla Bitcoin satın almanın da kolaylaşacağını söyleyebiliriz. Şu anda da tüm göstergeler zaten bu yönde.

   – Kimi analistler Bitcoin’in 10 yıl sonra 100 bin dolara yaklaşacağını söylese de, bu bence uçuk bir tahmin. Yine de kademeli olarak artacağını söyleyebiliriz. 2-3 yıl içinde 5000 dolar bandını aşabilir.

   Bitcoin’e yatırım yapılır mı?

   Bu soruyu yanıtlamak kolay değil. Hatta doğrudan evet veya hayır demek de mümkün değil. Asıl önemli olan yatırım yapıp yapmamak değil, bu yatırımı nasıl yapacağınız. Dediğimiz gibi Bitcoin’in yükselişi ortada fakat diğer yandan, siz de girmeyi planlıyorsanız işe kendinizi eğiterek başlamalısınız.

   Bunun için de Bitcoin hakkında bolca makale okuyun, etkilerini, avantaj ve dezavantajlarını araştırın. Ardından zaten doğru kararı kendiniz vereceksinizdir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.