Bitcoin Neden Yükseliyor?

   Büyük yatırımcıların piyasaya dahil olacağı haberleri BTC fiyatının yükselmesindeki önemli etkenlerden biri olarak gösterildi.

   Bitcoin Neden Yükseliyor?

   Uzun zamandır 6000 dolar seviyesinde seyreden Bitcoin, son günlerde 8000 dolar seviyesine çıkarak yeniden yükselişe geçti. Uzun zamandır yatırımcıların beklediği yükseliş Bitcoin’in 8000 seviyesine yükselmesiyle birlikte geldi. Yatırımcıların şimdi ki beklentileri ise Bitcoin’in 10000 dolardan işlem görmesi.

   Bitcoin neden yükselişe geçti?

   Özetleyecek olursak Amerika Birleşik Devletleri’nin borsasında yaşanan düşüşlerden sonra artan risk iştahı, Bitcoin’in yükselmesine sebep oldu. Aynı zamanda 3 büyük kripto para için fonlarının çıkacağı doğrulandıktan sonra piyasaya büyük yatırımcılar dahil olacağı için yatırımcılar şimdiden kripto para alımı yapmaya başladı. Büyük yatırımcıların piyasaya dahil olacağı haberleri Bitcoin’in yükselmesinde ki bir diğer etmen olarak gösterildi.

   Altcoin fiyatları neden düştü?

   Her zaman olduğu gibi bu kez de Bitcoin sert bir yükseliş yakaladığı zaman Ethereum, Litecoin gibi altcoinler düşüşe geçti. Bunun sebebi ise yatırımcıların Bitcoin’in yükselişinden faydalanmak için altcoinlerini satarak Bitcoin’e yatırması oldu.

   Şu anda coin fiyatları ne kadar?

   17 ve 18 Temmuz’da yaşanan sert yükselişin ardından 25 Temmuz yani bugün Bitcoin, 8360 dolar ile 7710 dolar aralığında işlem görüyor. BTC istikrarlı ve kontrollü bir şekilde yükselişe devam ediyor.

   Ethereum ise 26 Temmuz günü itibariyle 481 dolar ile 450 dolar aralığında işlem görüyor.

   Risk hala devam ediyor!

   Bitcoin, 10000$ direncini kırana kadar düşüş riski devam edecek. Bu yüzden Bitcoin’e yatırım yapmak isteyenlere iyi bir araştırmanın ardından yatırım yapıp yapmamaya karar vermeleri gerektiğini söylemeliyiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.