Bitcoin Neden Düşüyor?

   Bitcoin neden düşüyor, tek sebebi Google reklam yasağı olabilir mi?

   Bitcoin Neden Düşüyor?

   Bitcoin ve diğer kripto paralar tam düzlüğe çıktı derken yine ani bir düşüş yaşamaya başladılar. Peki, Bitcoin neden düşüyor, BTC düşüşündeki sebepler neler? Geçen hafta yaşanan hacker saldırısı en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance internet sitesini hedef almıştı. Bu saldırıların ardından Bitcoin düşüş eğilimine geçti ve kendini toparlamaya çalışıyordu.

   Kendini toparlamaya başlayan Bitcoin neden düşüyor?

   Binance olayını atlatan Bitcoin ve diğer kripto paralar arka arkaya gelen haberlerle kendine gelemeden tekrar düşüşe geçmiş durumda.

   Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, 13 Mart Salı günü kripto paraların kötü yönleri hakkında bir not yayınladı. (IMF) Başkanı yayınladığı notta; yasa dışı amaçlarda kripto paraların kullanılmasını engellemek için IMF’nin büyük rol oynayabileceğini aktardı. Hiçbir ülkenin bu sorunla tek başına mücadele edemeyeceğini aktaran Lagarde, bu soruna çözüm bulmak istediğini belirtti.

   Bu haberin ardından Google tarafından Bitcoin ve diğer kripto paralara bir darbe geldi. Google yaptığı duyuruda, kripto para ve kripto paraların halka arzına ilişkin Adwords reklamlarını Haziran ayından itibaren yasaklayacağını ilan etti.

   2017 Aralık ayını çok hızlı bir yükselişle tamamlayan Bitcoin ve diğer kripto paralar bu yılın başında benzer bir yaptırımı Facebook reklam ağından görmüşlerdi.

   Facebook tarafından ağır darbe yiyen kripto para reklamları ve ardı ardına gelen yaptırım duyuruları ile BTC bu yıl bir türlü toparlanamadı. Google tarafından yapılan bu açıklama ise Bitcoin ve diğer kripto paralara büyük bir darbe vurmuş oldu.

   Facebook ve ardından Google reklamlarının durdurulacak olması Bitcoin neden düşüyor sorusunun yanıtı olabilir.

   Bu düşüşün ne kadar süreceği ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.