Bill Gates: Kripto Paralar Ölümlere Yol Açıyor

   Microsoft’un patronu Bill Gates, kripto paraların doğrudan ölümlere sebep olduğunu iddia etti.

   Bill Gates: Kripto Paralar Ölümlere Yol Açıyor

   Dünya üzerindeki en etkili isimlerden birisi olan Bill Gates, görünüşe göre popüler medya ve Amerikan hükumet yasalarına uyum sağlıyor. Bill Gates ile eşi Reddit’teki soru cevap etkinliği olan AMA’ya katılırken, kriptografi hakkında sıra dışı görüşler bildirdi.

   Bill Gates’in kripto paralar hakkındaki yorumları şaşırttı

   Popüler sosyal medya platformu Reddit, yenilikçi özelliği AMA – Ask Me Anything (İstediğini Sor) etkinlikleriyle tanınıyor. Burada katılımcılara kullanıcılar tarafından serbestçe sorular yöneltilirken, çoğu zaman oldukça ünlü ve güçlü isimler de sorulara yanıt veriyor.

   Microsoft’un kurucusu, 62 yaşındaki Bill Gates de Reddit’e katılırken, kendisine ‘Kripto paralar hakkındaki düşünceniz nedir?’ şeklinde bir soru yöneltildi. Gates’in yanıtı ise şöyle oldu;

   ‘Kripto paraların temel özelliği anonim olmaları. Bence bu iyi bir şey değil. İyi olan şey hükumetlerin para aklanmasını, terör fonlarını ve vergi kaçırmayı bulabilmesi. Şu anda kripto paralarla uyuşturucu madde yapımında kullanılan malzemeler satın alınıyor ve bu da direkt yoldan insanların ölümüne yol açıyor.’

   Buna rağmen kripto yatırımcıları Bill Gates’in yorumlarına katılmıyor çünkü hâli hazırda onun söylediği gibi gerçekten de ‘takip edilemeyen’ çok az sayıda dijital para mevcut.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.