Bayramda Milyonlarca Dakika, SMS ve İnternet Kullanıldı

   Geçtiğimiz günlerde bir bayramı daha geride bırakmış olduk. Bayramda telefon ile bayram kutlayanların sayısı oldukça arttı.

   Bayramda Milyonlarca Dakika, SMS ve İnternet Kullanıldı

   Her bayram olduğu gibi bu bayramda tebrikler yerini SMS’lere, dakikalara ve sosyal paylaşım sitelerine bıraktı. Hal böyle olunca Türkiye’nin elinden telefonlar düşmedi. Bayramda milyonlarca dakika ve SMS kullanıldı. 10 milyon GB üstünde internet kullanıldığı belirtiliyor. Artık teknoloji devri olduğu için herşey telefon ile yapılabiliyor. Tabi SMS’lerin de artık hazırı çıktı. Herkes ya birbirinin SMS’ini başkasına gönderiyor ya da internetten bulup kopyalayıp yakınlarına atıyor. Çoğumuzun telefonuna gelen bu mesajları ise artık okumuyoruz bile.

   Teknoloji geliştikçe bizlerde rahata ve hazıra daha çok alışıyoruz.

   Bu oranda telefon kullanımı artarken insanlar arasındaki sosyal bağda koptu. Artık herkes yakınlarının bayramını özel günlerini kutlamak için yanına gitmektense arayarak veya SMS göndererek kutlamayı tercih ediyor. Ufak çocukların daha eline düşen telefonların ileri ki yıllarda hemen herkesin elinde ve her evde fazlasıyla olması bekleniyor. Rekabet ortamının da artması ile telefon piyasasının düşmesi de bunu arttıran en büyük etkenlerden biri olduğu belirtiliyor. Akrabalık bağlarının kötüleşmesi açısından kötü bir durum olan teknolojinin ilerleyen yıllarda insanları tamamen içine kapanık yapması kaçınılmaz görünüyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.