Apple’ın iPhone 7’deki Yeni Sürprizi Ne?

   Bloomberg’in bugün ki haberine göre Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde geçmişte çıkarmış olduğu modellerin aksine basınca duyarlı yeni ana ekran düğmesinin yer alacağı bildirildi.

   Apple’ın iPhone 7’deki Yeni Sürprizi Ne?

   Basınca duyarlı ana ekran düğmesi nedir?

   Apple yeni iPhone modelleri olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini önümüzdeki eylül ayında tanıtacak. Yeni iPhone modellerinin tasarım olarak mevcut olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri ile benzer olacağı bekleniyor. Fakat bunun yanı sıra sızdırılan bilgilerde merak uyandıran yenilikler çif arka kamera, anten şertileri ve kulaklık jakının çıkarılması özellikleri. Bloomberg’in haberine göre de basınç hassasiyetli home tuşu en cezbeden özellik. Apple yeni iPhone tuşunun özelliğini titreşim yoluyla geri bildirim sağlayacak bir şekilde tasarladı. Apple bu özelliği MacBook modelinde de trackpads isimli özelliği ile kullanıcılarına sunmuştu. Yani Apple yeni Home tuşu ile iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta basınca göre geri bildirim hissi yaşatacak.

   iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın diğer özellikleri neler?

   Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde çift lensli arka kamera ve geniş ekran özelliğini kullandı. Böylece Apple kullanıcıları bu kamera ile daha detaylı fotoğraf ve videolar çekebilecek ve aynı anda birden fazla kare fotoğraf çekilecek. Üstelik çekilen bu fotoğraflar tek karede birleştirilebilecek sensönlere sahip olacak. Dual sistem ile loş ışıklı ortamlarda çekilen fotoğraflarda da etkisi oldukça hissedilir olacak.

   Apple yeni iPhone modellerinde kulaklık girişini ortadan kaldırarak ikinci bir hoparlör geliştirdi ve böylece yeni iPhone modelleri çift kulaklıklı olacak. Bunun dışında TSMC üretimi A10 çip, olduğundan daha hızlı LTE VE Wİ-Fİ teknolojisine sahip olan yeni nesil iPhone modelleri 32 GB depolama alanı ile satışa sunulacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.