Apple’ın Ön Kayıtları Başlıyor

   iPhone 7 satışlarında yaşana düşüler, Apple için düşüş getirdi. İşte borsadaki Apple hisselerinin son durumu.

   Apple’ın Ön Kayıtları Başlıyor

   Bugüne kadar yüksek satış rakamları ile borsada da yüzü gülen Apple için gelen son bilgiler kötü oldu. iPhone 7 modelleri ile satışa çıkan Apple, bu modeli ile beklentileri şu an için karşılamadığı gibi satışların düşmesi hisse değerlerine de yansıdı. Konuyla ilgili elde edilen bilgilerde iPhone 7 satışları nedeniyle Apple hisselerinde yüzde 1,67’lik oranda bir düşüşün yaşandığı belirtildi.

   iPhone 7 hisseleri etkiliyor!

   Şu anda Apple hisseleri için en önemli etkenlerden birisi kuşkusuz iPhone 7. Bu bakımdan cihazın başarıya ulaşması markanın hisse değerlerinin de artmasını sağlayacak. Fakat cihaz satışlarını beklenti altına girmesi bu konuda hisselere de direk etki yapmış durumda. Bu durum marka için kötü olsa da önümüzdeki günlerde farklı pazarlarda da satışa çıkartılacak iPhone 7 için iyi haberlerin gelmesi borsada yeniden işleri iyi duruma döndürebilir.

   iPhone 7 isteneni veremedi mi?

   Teknoloji dünyasının en çok tartışılan konularından birisi iPhone 7’nin bekleneni verip vermemesi olurken, bu konuda genel görüş beklentilerin altında kalmış olması. Öyle ki iPhone 7 ile birlikte Apple’ın klasik pek çok özelliğinden ve tasarımından vazgeçmesi ve değişikliğe gitmesi beklenirken, yapılan tanıtımlar sonrasında çok fazla bir farkın olmaması kullanıcılarda az da olsa hayal kırıklığı yarattı.  Son rakamlara göre iPhone 7 satışları geçen senenin aynı döneminde yapılan iPhone 6S satışlarından yaklaşık yüzde 25 oranında daha az.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.