Apple’dan Muhammed Ali Jesti!

   Yumrukların Efendisi Muhammed Ali, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetti. Bunun üzerine Apple, giriş sayfasına unutmadık temalı resmini yerleştirdi.

   Apple’dan Muhammed Ali Jesti!

   Dünyaca ünlü boksör Muhammed Ali daha 3 gün önce hayatını kaybetmişti ki, dünya devi Apple’dan jest geldi. Amerika kökenli Müslüman boksör Muhammed Ali, kariyerinde olan başarıları sebebiyle Yumrukların Efendisi diye bilindi. Kariyeri boyunca yalnızca 5 maç kaybeden Yumrukların Efendisi, dünya tarihine de en iyi boksör olarak geçti. Hollywood Yıldızlar Sokağında ismi bulunan efsane boksör, benim ismim Peygamber ismi diyerek ismini kaldırım taşlarına yazdırmamış ve binanın duvarında ismi olan tek ünlü olarak da tarihe geçmişti.

   Oyunculukta da başarılı

   Kariyeriyle ses getiren boksör, zamanla reklam ajanslarının da ilgi odağı oldu. Ali (2001), Facing Ali (2009), The Greatest (1977), The Last Round (2003) gibi toplamda 13 tane filme başrol oyunculuğu yapan Muhammed Ali, oyunculuğuyla da beğeni toplayarak güzel meblağlarda oyunculuk ücretleri de aldı. Genel olarak Adidas, Nike gibi spor ürünlerinin reklamlarında yer alan boksör, 90’lı yıllarda Apple’ın “Farklı Düşün” adlı reklamında da oynadı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.