Apple’da Yapay Zekâ Öne Çıkacak

   Apple, gerek yaptığı çalışmalarla, gerekse satın aldığı yapay zeka şirketi Turi’nin çalışmaları aracılığıyla yapay zekâ konusunda gelişiyor. Apple’ın yapacağı hamlelerle, yapay zekâ konusunda ne seviyede olduğunu kullanıcılarına göstermesi bekleniyor.

   Apple’da Yapay Zekâ Öne Çıkacak

   Apple gerek yaptığı çalışmalarla gerekse satın aldığı yapay zekâ şirketi Turi’nin çalışmaları aracılığıyla yapay zekâ konusunda gelişiyor. Apple’ın yapacağı hamlelerle, yapay zekâ konusunda ne seviyede olduğunu kullanıcılarına göstermesi bekleniyor.

   Apple yapay zekâ çalışmalarına hız verdi

   Yakın zamanda Apple’ın üst düzey yöneticileri ve makine öğrenimi/yapay zekâ uzmanlarının, Apple ürünlerindeki yapay zekayı tanıtmaları bekleniyor. Ürünlerde bulunan ve yeni katılacak özelliklerin tanıtılması bekleniyor. Apple yapay zekaya geleceğin teknolojisi olarak bakıyor. Apple’ın yöneticileri, gelecekte yapay zekayı kullanabilen ve ürünlerine entegre edebilen şirketlerin pazarda lider koltuğuna oturacağını düşünüyor.

   Aslında yapay zekâ ile ilişkili teknolojiler teknolojik araçlarla birlikte yavaş yavaş hayatımıza girmiş durumda. Bunun örnekleri olarak, numarası akıllı telefonumuzda kayıtlı olmayan birinin attığı e-mail sonrasında bizi araması durumunda isminin ekranda gözükmesi ve rezervasyon yaptırdığımız bir otelin adresinin Google Maps’te daha biz yazmadan çıkması olarak gösterilebilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.