Apple Yeni Nesil iPhone’da Home Tuşunu Kaldıracak

   Ortaya çıkan söylentiler doğruysa iPhone 8’de Home tuşu yer almayacak.

   Apple Yeni Nesil iPhone’da Home Tuşunu Kaldıracak

   Bloomberg tarafından bugün bazı raporlar yayınlandı ve yeni iPhone’da Home tuşunun bulunmayacağı iddia edildi. Habere göre Apple, sıradaki iPhone versiyonunda daha geniş bir ekrana yer açmak için bu tuşu telefondan kaldıracak. Kullanıcılar Home tuşu yerine ekranda kontrol sağlayacak.

   iPhone 2007’den bu yana aynıydı

   Eğer bu haberler doğruysa, iPhone ilk çıkışından bu yana belki de en büyük değişikliği yapacak anlamına geliyor. Zirâ Home tuşu bu telefonlarda 2007 yılından beri varlığını koruyor. Başlangıçtan beri iPhone’larda yer alan bu menü tuşuyla cihazı açabiliyor, uygulamalara geri dönüş yapabiliyor ve son olarak da Touch ID parmak izi tanımlaması için kullanabiliyorduk. Eğer Home tuşu temelli olarak kaldırılırsa, tüm bu işlemleri de farklı şekilde yapmamız gerekecek.

   iPhone 8’de radikal değişiklikler bekleniyor

   Buna rağmen, Bloomberg Home tuşunun sadece amiral gemisi iPhone’da kullanılmayacağını dile getirdi. Yani diğer sürümlerde halâ kalabilir. Aslında bir süredir Apple’ın yeni telefonundan Home tuşunu kaldıracağı konuşuluyordu. iPhone 7’yle bu konuda bazı değişikliklere gidilirken, iPhone 8 içinse dedikodular hız kazanmıştı.

   Elbette yeni iPhone’da beklenenler bunla sınırlı değil. Aynı zamanda telefona 3D yüz tanıma teknolojisinin ekleneceği söylenirken, bu özellik telefon masadayken bile çalışacak. Söylentilere göre Apple, 3 farklı yeni iPhone tanıtacak ve bunlardan birinde Home tuşu yer almayabilir. Tabii eğer formül tutarsa, muhtemelen 2018 veya 2019 yılında tüm modellerden kaldırılacaktır.

   Şimdilik ne söylenirse söylensin, kesin bilgiyi Apple 12 Eylül 2017’de yeni iPhone duyurusunu gerçekleştirdiğinde alacağız.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.