Apple, Yapay Zekâ Şirketi Turi’yi Satın Alıyor

   Yapay zekâ çalışmalarını hızlandırmak isteyen Apple, 200 milyon dolar karşılığında Turi’yi satın alacak.

   Apple, Yapay Zekâ Şirketi Turi’yi Satın Alıyor

   Apple, yapay zekâ çalışmalarını hızlandırıyor…

   Yapay zekâ, geleceğe yön verecek teknoloji olarak görülüyor. Bundan dolayı çoğu büyük şirketler yapay zekâ çalışmalarını hızlandırmayı planlıyor. Yapay zekâ çalışmalarını hızlandıran şirketlerin başında gelen Apple, otomatik öğrenme üzerine çalışmalar yapan ve merkezi Seattle’da bulunan Turi şirketini satın alıyor.

   Apple satın almayı doğruladı fakat bilgi vermedi

   Satın alma işlemlerinde dışarıya bilgi vermeme özelliğiyle bilinen Apple, Turi’yi satın alırken de bu özelliğinden taviz vermedi. Satın alma işleminin doğru olduğunu belirtti fakat detaylara ilişkin herhangi bir paylaşımda bulunmadı.

   Apple’ın, satın alma işleminin altında yatan amaçlarına yönelik bilgi vermemesi, akıllarda, Apple’ın Turi’nin üstündeki planlarına yönelik soru işareti bırakıyor. Fakat satın almanın amaçları az çok tahmin edilebiliyor. Örneğin, Turi’nin otomatik öğrenme çalışmalarıyla Apple’ın Siri uygulamasının harmanlanıp, ortaya öğrenebilen bir Siri’nin çıkması muhtemel.

   Apple bu satın alma işlemiyle, giderek büyüyen yapay zekâ araştırmacıları topluluğundan da uzak kalmayarak bu toplulukla ilişkilerini güçlendirebilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.