Apple Watch Ne Zaman Piyasa Çıkıyor?

   Apple Watch serisi ikinci ürünü ile meraklısını cezp etmeye devam ediyor. Kısa zamanda satışa sunulması beklenen Apple Watch 2 sabırsızlıkla bekleniyor.

   Apple Watch Ne Zaman Piyasa Çıkıyor?

   Apple Watch kullanıcılarına 9 Eylül 2014 tarihinde kullanıcılarına sunulan iOS işletim sistemli akıllı bir saattir. Kullanım şekli dokunmatiktir ve saatin iki yanındaki döndürülebilir düğme ile saatte yakınlaştırma ve uzaklaştırma işlemi yapılabilir ve uygulamalardan çıkış yapılabilir. Apple Watch günlük antrenmanlar için kullanılmak adına geniş özelliklere sahiptir. Apple Watch kullanıcıyı motive eder, hedef tamamlandığında başarılar için rozetler kazandırır.

   Peki Apple Watch 2 hangi yeniliklerde?

   Apple Watch 2 bir önceki modele göre daha ince olacak, üstelik OGS isimli yeni bir ekran teknolojisi ile kullanıcılarla buluşacak. “One Glass Solution’’ (OGS) konsepti cam üzerine cam bir panel yerine uygulanacak. Böylece gelenekselin dışına çıkılarak daha ince bir ekrana ya da daha büyük batarya için daha geniş bir alana sahip olacak. Yani Apple Watch 2 yüzde 40 daha ince olacak. TPK Holding’in paylaştığı bilgilere göre, Apple Watch 2’de cam üstü cam teknolojisi yerine, OGS ekran teknolojisi kullanılacak. One Glass Solution şeklinde isimlendirilen yeni teknoloji, ekranda tek panel kullanılacağı anlamına geliyor. Apple Watch 2’nin sevindirici olan diğer özelliği ise LTE hücresel bağlantı desteğine sahip olması ve aynı zamanda GPS desteği de bulunacak.

   Apple Watch 2 kullanıcalarla ne zaman buluşucak?

   Apple Watch 2 Eylül ayında tanıtımı yapıldıktan sonra satışa sunulacak. Apple’ın akıllı telefon sektöründeki yeni beklenen ürünü iPhone 7’nin tanıtılacağı etkinlikte sunuma çıkarılacağı edinilen bilgiler arasında. Bu tarih ise kesin olmamakla birlikte 16 Eylül 2016 olabilir. Apple Watch 2’nin diğer özellikleri ise sır gibi saklanıyor. Her ürün tanıtımı öncesinde yaşadığımız bilgi sızıntısı bu sefer bunlarla kısıtlı. Bu özellikler ise ince olması, hafif olması ve WatchOS 3 işletim sistemine sahip olması.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.