Apple TV Uygulamasına Rakip Servisleri Ekleyebilir

   İddialara göre Apple rakip yayın servislerini bir arada kendi uygulamasına ekleyecek. Bunların içinde HBO, ABC, NBA League Pass, Starz ve dahası olacak.

   Apple TV Uygulamasına Rakip Servisleri Ekleyebilir

   Westworld, Blackish ve The Big Bang Theory gibi TV dizilerini izlerken uygulamalar arasında seyahat etmek can sıkıcı olabiliyor. Apple ise bu üçüncü parti içerikleri kendi TV uygulamasında bir araya getirerek durumu ortadan kaldırabilir.

   Tüm yayın servisleri tek bir platformda olacak

   Planın ayrıntıları şu anda net değil fakat konuya yakın kaynaklara göre Apple şu sıralar böyle bir şeyi hedefliyor. Eğer Apple bunu uygulamaya koyarsa, HBO Now, NBA League Pass, Starz ve benzeri üçüncü parti uygulamaların tamamı Apple TV uygulaması içine yerleştirilecek. Böylece izleyiciler uygulamalar arasında değişiklik yapmadan hepsine tek bir yerden uğraşabilecek. Yani Game of Thrones başladığında HBO’ya, maçlar başladığında NBA League Pass’e geçmeye gerek kalmayacak.

   Apple muhtemelen bu stratejiyi Amazon’un başarısından ilham alarak hazırladı. Benzer bir çalışmayı Amazon Video’da da görmüştük. Tüm içerikleri tek bir platform içinde tutmak kullanıcılar açısından son derece ideal dururken, işler bir hayli kolaylaşacak.

   Şu anda Apple’ın TV uygulaması farklı yayın servislerinden içerikleri gösteriyor fakat bu içeriği izlemek için TV uygulamasından çıkmak gerekiyor. Bloomberg’e konuşan kaynaklara göre bu durum değişecek ve Apple firmalarla anlaşma sağlayarak uygulamalarını kendi bünyesinde birleştirecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.