Apple, Son Dönemde Daha Az iPhone Sattı

   Apple son dönem satışları azaldı ama gelir önceki döneme göre daha fazla!

   Apple, Son Dönemde Daha Az iPhone Sattı

   Apple’ın son çeyrek raporları gelirken, firmanın kış tatili dönemindeki satış rakamları belli oldu. Bunların içine hem iPhone 8 satışları, hem de ilk dalga iPhone X satışları dahil. Bu dönemde toplam 77.3 milyon iPhone satışı gerçekleşirken, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11.5’lik bir düşüş söz konusu.

   Bu sefer iPhone az sattı

   Tabloya bakıldığında Apple’ın zarar ettiği görülüyor fakat aslında sonuçlar biraz farklı. iPhone X bildiğiniz gibi en pahalı Apple telefonu olarak karşımıza çıktı ve bu gelirleri de arttırdı. Yine geçen yılın aynı dönemine göre daha fazla kâr edildi ve Apple toplamda 88.3 milyar dolar gelir elde etti. 2017’de ise bu rakam 78.4 milyar dolardı.

   Fakat akıllı telefon endüstrisi bildiğiniz gibi yıldan yıla değişiyor ve Apple gibi büyük firmalar da bazen ayak uydurmakta zorlanıyor. Hatta analistlere göre Apple bu sene iPhone X’i erken indirime dahi sokabilir.

   Yine de şu bir gerçek ki, Apple’ın 1000 dolar fiyatla akıllı telefon satışa çıkarıp gayet başarılı olması ciddi bir pazarlama başarısı. Ne olursa olsun 2018’de firmanın yeni adımlarını bekleyip göreceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.