Apple Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolar Rekorunu Kırmak Üzere

   Bu sene sonuna kadar 1 trilyon dolar rekorunu kıran ilk şirket olduğunda Apple piyasa değeri ne kadar hızlı artıyor hep birlikte görmüş olacağız.

   Apple Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolar Rekorunu Kırmak Üzere

   Apple Haziran-Nisan aylarındaki net geliri geçen yıl ki bu zamanlara göre çok daha yüksek. Apple’dan gelen resmi açıklamaya göre geçen yıla oranla yılın 3. Çeyreğinde şirket 17,3 daha fazla büyüme gerçekleştirdi.

   Yaşanan bu yükselişle beraber apple hisseleri 197,67 milyar dolar seviyesine kadar geldi. Ayrıca firmanın hisse başı değeri de 198,95 dolara kadar tırmandı. Apple piyasa değeri bu yükseliş ile tarihe geçmek üzere. Tarihte 1 trilyon dolar piyasa değeri olacak olan ilk şirket olmaya hazırlanan Apple son dönemde oldukça yüksek satış rakamlarına ulaştı.

   iPhone ve iPad satışlarında artış

   iPhone ve iPad satışlarında ciddi bir rakam yakalayan Apple 2017 yılının çok daha üzerine çıktı. 41 milyon 300 bin iPhone satışı gerçekleştiren Apple’ın iPad satışları ise 11 milyon 533 bine yükseldi.

   Ancak Mac satışlarında ise azalma söz konusu oldu. Mac satışlarında 2017 verilerine göre yüzde 14 azalma yaşadı. Apple TV Apple Watch gibi ürünlerin satışından da 2018’de yüksek bir gelir elde etti. İki ürün yüzde 37 artış göstererek en büyük sıçramayı yaptı.

   Apple piyasa değeri 1 trilyon dolar olacak

   Uzunca süredir Apple’ın piyasa değerinin 1 triyon dolar olabileceği konuşuluyordu. Geçtiğimiz Salı günü hisselerini 190,29 dolardan kapatan Apple Çarşamba günü 198,95 dolar seviyesini gördü.

   Apple’ın geçtiğimiz Salı günkü şirket değeri 956 milyar dolardı. Apple hali hazırda zaten en değerli şirket konumunda. 1 Triyon dolar değere ulaşırsa da bunu başaran ilk şirket olarak tarihe geçecek.

   Bu sene sonuna kadar 1 trilyon dolar rekorunu kıran ilk şirket olduğunda Apple piyasa değeri ne kadar hızlı artıyor hep birlikte görmüş olacağız.

   Önümüzdeki yıllarda ise Apple Piyasa Değeri 1 trilyon doların üzerine çıkacak gibi görünüyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.