Apple Mağazaları Müşterileri iPhone X Almaya Zorlamayacak

   Firma yetkilisi Angela Ahrendts Apple Store çalışanlarının tutumu hakkında bilgi verdi.

   Apple Mağazaları Müşterileri iPhone X Almaya Zorlamayacak

   Şu senaryoyu bir düşünün; 2018’de bir Apple Store’a giriyorsunuz ve iPhone X modellerini görüyorsunuz. Fakat geride bırakarak geçiriyorsunuz ve istediğiniz model olan Apple iPhone 8’i alıyorsunuz fakat tam parasını ödemeye hazırken, bir Apple Store çalışanı çıkarak size iPhone X’i satmaya çalışıyor.

   OLED ekranın, daha geniş bataryanın ve tabii ki iPhone X​ Face ID özelliğinin reklamını yapıyor. Fakat tabii ki farkına bile varmadan fiyat da birden artıyor.

   Apple nasıl pazarlama yapacak?

   Yine de bu senaryonun sizi korkutmasına izin vermeyin çünkü Apple’ın mağaza müdürü Angela Ahrendts konuya dair bugün açıklamalar yaparken, müşterileri iPhone X almaları konusunda baskı yapmayacaklarının sözünü verdi.

   Apple’ın herkes için iPhone sunacağının altını çizen Ahrendts, çalışanların telefonun kim için alınacağına göre önerilerde bulunacağını dile getirdi.

   Yani Apple kişiden kişiye göre değişen bir politika izleyecek ve iPhone kim için alınacaksa değerlendirme de buna göre yapılacak. Ahrendts’e göre bu sadece telefonlarda değil aynı zamanda Mac ve iPaad cihazlarda da uygulanıyor. Dolayısıyla firma insanların sadece iPhone X’e yönelmesi için baskı da kurmayacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.