Apple Kendi Ekranını mı Üretiyor?

   Yeni söylentilere göre hem daha ince hem daha parlak bir ekran geliyor.

   Apple Kendi Ekranını mı Üretiyor?

   Ortaya çıkan yeni söylentilere göre Apple, Cupertino’daki karargahında kendi ekranlarını geliştiriyor ve test ediyor.

   MicroLED ekranlar daha parlak, daha verimli!

   Haberler Bloomberg News tarafından yayınlanırken, teknoloji devi firmanın MicroLED ekranlar üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bu ekran teknolojisi de şimdiki modellere göre hem daha ince olacak hem de daha parlak olacak. Bu yönüyle de günümüz OLED ekranlarından ayrılacak.

   Buna rağmen Apple tesislerinin tam ölçekli üretim için yeterince büyük olmadığı belirtiliyor. Fakat yine de geliştirme sürecini yürütmek ve firmanın kendi patentli MicroLED ekran teknolojisini üretmek için yeterli boyutlarda.

   Apple ekranları rakiplerden sağlanıyor

   Apple şu anda bildiğiniz gibi çeşitli firmaları tedarikçi olarak kullanıyor. Hatta bunların arasında Samsung ve LG gibi ciddi rakipler dahi var. Apple ekranlarını genellikle bu iki firma üretirken, iPhone X ve Apple Watch gibi amiral gemilerinde imzalarını görmüştük.

   İlk işlevsel MicroLED ekran geçtiğimiz yıl Apple Watch prototipi için üretilirken, ilerleyen dönemlerde diğer Apple saatleri ve akıllı telefonlarında kullanımı bekleniyor. Her ne kadar bu ekran teknolojisi henüz kitlesel kullanım için hazır olmasa da, artık Apple’ın bu alanda çalışmalar yaptığını kesin olarak biliyoruz. Bakalım ilerleyen aylarda neler olup bitecek…

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.