Apple İstenmeyen Çağrıları Otomatik Engelleyecek

   Teknoloji devi Apple, istenmeyen telefon çağrılarının otomatik bir şekilde engellenmesi için kolları sıvamış bulunmakta.

   Apple İstenmeyen Çağrıları Otomatik Engelleyecek

   Teknoloji devi Apple, her geçen gün yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. iPhone, iPad ve Macbook gibi ürünleriyle son zamanların en popüler teknoloji markaları arasına girmeyi başaran firma, şimdilerde ise akıllı telefonlar için oldukça önem teşkil eden bir haber ile gündemde. Buna göre şirket, istenmeyen telefon çağrılarının otomatik bir şekilde engellenmesi için kolları sıvamış bulunmakta.

   Yeni patent başvurusu

   Son yıllarda artan pazarlama ve reklam hatları, ne yazık ki kullanıcıları rahatsız edecek boyuta ulaştı. Gün içerisinde gelen telefon, doğrudan bir ürün ile ilgili olabildiği gibi verilen hizmetler adına da olabiliyor. İstenmedik durumların yaşanmasına yol açan çağrılar, iPhone‘lar üzerinde otomatik bir şekilde engellenebilecek.

   Yeni bir patent başvurusu yapan Apple, farklı parametrelerden yola çıkarak otomatik çağrı engelleme teknolojisi hazırlıyor. Sinyal dağıtıcılar ve ağ ekipmanı tanımlayıcıları gibi pek çok farklı nokta göz önünde bulundurulacak. Eğer sizi arayan numara, pazarlama hattı ise cihaz otomatik bir şekilde bunu algılayabilecek ve çağrıyı engelleyecek.

   Ekranda bildirim çıkacak

   Söz konusu teknoloji aktif bir şekilde kullanılırsa birtakım değişiklikler ile karşılaşılacak. Bunlardan en önemlisi, gelen çağrının bildirim olarak belirtilmesi denilebilir. Eğer sizi arayan kişi doğrudan pazarlama ve reklam hattı ise çağrı otomatik bir şekilde engellenmekle kalmayacak bu çağrıyı sadece birer bildirim olarak görmeniz sağlanacak.

   Patent her ne kadar heyecan verici dursa da Apple’ın bu tarz bir teknolojiyi herhangi bir şekilde hayata geçirmemesi mümkün. Zira şirket, bu zamana kadar pek çok farklı ürün ve teknoloji için patentler almış ancak bu patentleri kullanmamıştı. Hal böyle olunca bahsi geçen patentin de kesin bir şekilde kullanılıp kullanılmayacağı bilinmiyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.