Apple iPhone 9’da Metal Kasaya Dönerek Uygun Fiyatlı Cihaz Çıkartabilir

   Apple 2018 yılında metal kasaya dönüş yaparak iPhone SE tarzında uygun fiyatlı telefon çıkarabilir.

   Apple iPhone 9’da Metal Kasaya Dönerek Uygun Fiyatlı Cihaz Çıkartabilir

   iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerinde eski nesil metal kasalar bırakılmış ve telefonların arka kısmında cam materyal kullanılmıştı. Fakat bir kaynağa göre Apple 2018 yılındaki modellerinde tekrar metal kasa tercih edebilir.

   iPhone uygun fiyatlı telefonda 6.1 İnç LCD ekran

   İsmini vermeyen kaynak Nikkei’ye konuşurken, şirketin ürün tasarımlarını değiştireceğini ve 6.1 inç LCD ekranlı bir telefon çıkararak bunda da muhtemelen metal kasa kullanacağını dile getirdi. Ayrıca cihaz birkaç farklı renkte sunulacak.

   Elbette bu garip bir karar gibi gözüküyor çünkü cam tasarıma geçilme sebebi büyük oranda wireless şarj ile ilgiliydi. Apple metal kasaya geri dönerek bu fedakarlıktan vazgeçebilir fakat LCD ekran söylentisi gösteriyor ki, firma bütçe dostu bir telefon da çıkarabilir.

   Apple 2018’de OLED model de olacak

   Arka tasarımın metal olması bir yana, kaynağa göre Apple aynı zamanda iki yeni OLED telefon da çıkarmayı planlıyor. Bunların birisi iPhone X benzeri 5.8 inç ekranda olacak diğeri de 6.3 inçlik bir model olacak. Muhtemelen bu modellerde cam materyal kullanımı devam edecek.

   Şimdiye kadar iPhone 9 söylentileri için genellikle iki model dile getirilmişti ve her ikisinin de OLED ekrana sahip olacağı söylenmişti. Fakat söylenenlere göre Apple aynı zamanda bir tane de daha düşük teknolojili, iPhone SE benzeri uygun fiyatlı bir telefon yani iPhone SE 2 üretebilir.

   Tabii ki şu anda Apple’dan henüz resmi bir doğrulama gelmiş değil ve iPhone 9 söylentileri sadece ‘söylentiden’ ibaret. Bu yüzden şimdilik beklemeye devam edeceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.